Neginčijama emo pop-punk legenda, viena svarbiausių XXI amžiaus pirmojo dešimtmečio roko grupių „My Chemical Romance“ birželio 9 d. koncertavo Varšuvoje. Tai buvo pirmasis Gerard Way ir grupės headline koncertas Lenkijoje.
Koncertą po atviru ir kiek debesuotu dangumi pradėjo atlikėja Karin Ann. Mergina su keliais šimtai sekėjų Facebook platformoje šią vasarą apšildo ne tik „My Chemical Romance“, bet ir „Yungblud“ ir „Imagine Dragons“ - Baltijos šalių melomanai ją girdėjo ir jų koncerte Rygoje.
Kiek žinomesni atlikėjas Barns Courtney Spotify platformoje skaičiuoja dešimtis milijonų perklausų, o žinomiausias hitas „Glitter & Gold“ artėja prie 150 milijonų. Muzikantas į sceną atėjo su ramentais, tačiau vis juos mesdavo į šoną ir užmiršdavo visas negandas. Deja, čia blogos naujienos nesibaigė, nes įpusėjus koncertui pasirodė žaibai ir lietus - atlikėjui teko baigti koncertą, nors to jis ir nenorėjo ir dar kurį laiką grojo be įgarsinimo.
Lietus ilgai netruko, o keliolika žaibų nuslinko kraštu - ant plauko pakibęs „My Chemical Romance“ pasirodymas apie 15 minučių vėlavo, bet įvyko. Į sceną įžengęs grupės lyderis Gerard Way dar saugojosi nuo lašų lietpalčiu. Koncertą pradėjo naujausias grupės singlas „The Foundations of Decay“, vėliau sekė prailginta „Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)“ versija.
Po šių sekė „Three Cheers for Sweet Revenge“ hitas „Give' Em Hell“ ir naujausio „Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys“ (2010) albumo „Summertime“. Net ir prasidėjus koncertui eilės prie atributikos nemažėjo, tad nenuostabu, jog koncerte pabaigoje „atsivežėm itin daug atributikos“ virto į „nebeturime dydžių“.
Beje, čia ir tebuvo vienintelės eilės - maisto, gėrimų ir tualetų nereikėjo laukti, tad tai buvo lyg kelių valandų festivalis, be visų blogybių. Koncertą tęsė „Our Lady of Sorrows“, „House of Wolves“ ir Ukrainai, bei itin jai padedančiems lenkams skirta „Mama“. Džiugiu, jog amerikiečiai nepamiršta pasienyje vykstančio karo ir bent šiltais žodžiais padėkoja Lenkijos žmonėms. Po dviejų „The Black Parade“ kūrinių seka grupės debiutinis „Skylines and Turnstiles“ ir iškart po jo pasigirsta ikona tapusi G nata. Vienareikšmiškai didžiausias grupės hitas „Welcome to the Black Parade“ nelaukia pabaigos ir suskamba viduryje pasirodymo. Po galimybės sudainuoti emo himną, ateina eilė „DESTROYA“ ir tada vėl grįžtame į juodojo parado laikus su „The Ghost of You“, „Teenagers“ bei „Famous Last Words“. Neblogai, tiesa? Šis vakaras duoklė fanams kurie „MCR“ sugrįžimo laukė beveik dešimtmetį. Prieš pertrauką suskamba „Boy Division“ ir dar vienas hitas „Helena“. Pertraukėlė netrunka ilgai ir pasigirsta dvi paskutinės vakaro dainos - „I'm Not Okay (I Promise)“ ir „The Kids From Yesterday“. Na, galbūt tai nebuvo pati tinkamiausia daina koncerto pabaigai, tačiau smagu, jog „MCR“ šiame ture negroja tų pačių setlist'ų ir fanai nežino ko tikėtis.
MCR buvo įkurta 2001 m. lyderio Gerardo Way ir buvusio būgnininko Matto Pelissier iniciatyva, paveikta 2001 m. rugsėjo 11 d. įvykių. Tada duetas parašė dainą „Skylines and Turnstiles“, kuriai pakvietė savo draugą Ray Toro (gitara) ir bosu grojusį Gerardo brolį Mike'ą. Būtent Mike'as sugalvojo grupės pavadinimą, įkvėptas Irvine'o Welsho knygos „Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance“.
„My Chemical Romance“ debiutavo 2002 m. su albumu „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love“, tačiau proveržis įvyko su antruoju pilnametražiu leidimu „Three Cheers for Sweet Revenge“. Iš čia atsiranda pirmieji nenuginčijami hitai, tokie kaip „Helena“ ar „I'm Not OK (I Promise)“. Didžiausią pripažinimą grupei atnešė 2006 metais išleistas albumas „The Black Parade“. Albumo koncepcija, įkvėpta The Beatles ir Pink Floyd pasiekimų, vien JAV parduota 3 milijonų kopijų.
Koncerte lankėsi, vertino ir fotografavo Mantas Daleckis