Kol muzikos pasaulyje naujienų gausa yra apmažėjusi, pradedame naują rubriką „Kuriu ir klausau – klausau ir kuriu“, kurioje pristatysime menininkus ir kitus kultūros sferos atstovus, jų kūrybos vaisius ir grojaraščius.
Andrius Makarevičius – bene populiariausias Vilniaus stoties rajono metraštininkas, kurio tapyboje nuglunda įvairiausi veikėjai ir jiems būdingi ypatumai. „Marozai“, „paloskės“, barzdočiai ar aktai („Kas keisčiausia ir nežinau kodėl, bet aktai geriausiai tapėsi klausantis metalo“, – teigia A. Makarevičius) – niekas nepralysta pro šio autoriaus žvilgsnį. Asociatyvūs kasdienybės akcentai, sugretinantys iš pažiūros ne visada vienas prie kito derančias temas, taip perkeliančias jas į kitą lygmenį. Andriaus darbai it tarpinė stotelė, kurioje susitinka vienoks visuomenės sluoksnis su kitu, o „susitikimo“ akimirkas čia pat fiksuoja autorius. A. Makarevičius netapo tyloje. Jo pristatyti kūriniai: „Ne pirmas balius“ (Al., drobė, 190x120 cm, 2019 m.), „Mieganti gražuolė ir nykštukai prie Kablio“ (Al., drobė, 100x140 cm, 2018 m.), „Vakarėjant prie bemso“ (Al., drobė, 100x120 cm, 2018 m.) bei 4 aktai (24, 38, 42, 80) iš vasarį prabėgusios parodos „100 dienų – 100 aktų“ buvo nutapyti klausantis šių atlikėjų kūrybos: „Czar“ – „Твою мать“ 1&2, „Xаски“ – „Собачья жизнь“, „Боpонина“ – „Лифчик“, Stasio Povilaičio 1999 m. albumas „Sapnų šaly“, „Brick Bazuka“, „The Chemodan“, Mieczysław Fogg – „Największe przeboje“, „Paradise Lost“, „Slaughter To Prevail“ – „Misery Sermon“, „Korpse“, „Lindemann“ – „F & M“, Tord Gustavsen Trio – „The Other Side“, „Shai Maestro“ – „The Dream Thief“, Maria Callas, „Type O Negative“ – „October Rust“, „Korn“ – „The Nothing“
„Dažniausiai dėl nuotaikos, pakylėjimo klausiausi. Daug liko nepaminėtų, bet viskas susimaišę: tai Povilaitis, tai repas – smegenys šokiruotos. Pastebėjau, kad po 4-5 kavos puodelio visai įsijauti. Laiko nesekiau, tiesiog nuolatos skambėjo muzika“, – apie savo gana eklektišką grojaraštį atsiliepia M. Makarevičius
Melodijų paletėje žanrų netrūksta: nuo rusiško repo iki džiazo, nuo juodmetalio iki operos. Jums prieš akis – Andriaus Makarevičiaus kūriniai ir jo grojaraštis. Gero klausymo!