prieš metus

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis Sirenos 2023

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis Sirenos 2023

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis Sirenos 2023 

 

Rugsėjo 20 - spalio 8 dienomis Vilniuje jau dvidešimtą kartą vyks "Sirenos" festivalis, kuris ne tik švęs teatrą, bet ir kvies apmąstyti teatro vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje. Šiame festivalyje susitiks teatro profesionalai, menininkai ir žiūrovai iš viso pasaulio, siekdami eksperimentuoti, dalintis idėjomis ir pažinti naujas menines vizijas.

Šiemet "Sirenos" festivalio tema bus žodis. Programa bus sudaryta siekiant ištirti, kaip teatro kūrėjai naudoja žodį scenoje ir kokios yra žodžio galios bei negalios teatro kontekste. Festivalio meno vadovė Kristina Savickienė pasirinko įvairių šalių teatro vizionierius, kurie atskleidžia naujas perspektyvas ir žodžio interpretacijas scenoje.

Vienas iš ryškiausių festivalio spektaklių bus šveicarų režisieriaus Milo Rau spektaklis "Pakartojimas. Histoire(s) du théâtre (I)". Šis spektaklis pristatys festivalio užsienio programą ir bus rodomas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre rugsėjo 27 ir 28 dienomis. Milo Rau, politinio ir dokumentinio teatro kūrėjas, taip pat žinomas kaip vieno iš prieštaringiausiai vertinamų pastarųjų dešimtmečio teatro manifestų autorius. Jo darbas "Pakartojimas" rekonstruoja vieną žmogžudystę, vykusią Belgijos Liežo mieste, ir atveria diskusijas apie smurtą ir traumuojančius įvykius bei teatro vaidmenį juose.

Be šio spektaklio, festivalyje bus pristatomi ir kiti Europos teatro vizionieriai, kurie siūlys naujas idėjas ir alternatyvias menines išraiškas. Taip pat bus vykdomi kūrybiniai dirbtuvės, diskusijos, susitikimai su kūrėjais ir daugybė kitų renginių, kurie leis festivalio dalyviams tyrinėti teatro pasaulį iš įvairių perspektyvų.

"Sirenos" festivalis neapribos savo veiklos tik spektakliais. Jame bus organizuota "Sirenų klubo" programa, kurioje dalyvaus menininkai, muzikantai ir kultūros žmonės. Klubo veikloje bus koncertų, performansų, literatūros skaitymų, diskusijų ir kitų meninių renginių. Tai bus puiki proga suartinti meną ir bendruomenę bei praplėsti savo žinias apie kultūros įvairovę.

"Sirenos" festivalis taps ne tik vieta, kur galima patirti unikalius teatro spektaklius, bet ir erdve, kur žmonės susitinka, dalijasi idėjomis ir svarsto šiuolaikinio teatro reikšmę ir potencialą. Tai tikrai neįprastas ir jaudinantis kultūros renginys, kuris pritrauks tiek patyrusius teatro profesionalus, tiek ir visus, kurie nori atrasti naujas menines sritis ir išbandyti savo kūrybiškumą.

Muzikos festivalis „Open‘er 2020“ papildė grupių ir atlikėjų sąrašą
prieš 4 metus
Muzikos festivalis „Open‘er 2020“ papildė grupių ir atlikėjų sąrašą

Vienas didžiausių Europoje vykstančių muzikos festivalių, „Open‘er“, paskelbė dar keletą atlikėjų ir grupių, kurios pasirodys kitų metų vasarą, liepos 1-4 dienomis. Gdynėje vykstantančiame…

Šaltinis: music.lt
Ymi pristato antrąjį albumo „Black Heart“ kūrinį „Words“
prieš 4 metus
Ymi pristato antrąjį albumo „Black Heart“ kūrinį „Words“

Ymi yra naujas kažkur tarp Lietuvos ir Londono užgimęs indie, electronic, alt-pop muzikinis projektas. Muzikos prodiuserė, dainų atlikėja, bei autorė Gabrielė Griciūtė kartu su gitaristu ir dainų…

Šaltinis: music.lt
prieš 4 metus
Muzikos festivalyje „FOLK RATU“ antrąkart skambėjo etno muzika

Pirmąjį spalio savaitgalį muzikos klube TAMSTA, Vilniuje vyko antrasis etno krypties muzikos festivalis „FOLK RATU“. Koncertą atidarė apeiginio folkloro grupė „Kūlgrinda“, pristačiusi rudeninę…

Šaltinis: music.lt