prieš metus

Grupė „Sheep Got Waxed“ po ilgos tylos grįžta su trečiuoju studijiniu albumu (+ audio)

Grupė „Sheep Got Waxed“ po ilgos tylos grįžta su trečiuoju studijiniu albumu (+ audio)

Po šešių metų leidybinės pertraukos pas klausytojus su trenksmu grįžta post džiazo trio „Sheep Got Waxed“. Šiandien muzikantai pristato ilgai kurtą trečiąjį albumą „More Chews“.

„Naujas albumas – persisunkęs prakaitu, vainikuotas kantrybe ir jautrumu. Ilgai kurtas ir sukurtas, pagaliau pasieksiantis klausytojų galvas, nes muzika nerimsta – nori pakedenti jūsų ausų vilnas. Kūriniai jame skirtingi, vienas kitam prieštarauja ir vienas kitą papildo tuo pačiu metu. Tikimės, kad „More Chews“ dėmesio nereikalaus, o jį tiesiog pasiims, aštrūs nagai įsikabins į tas ausų vilnas ir nepaleis“, – naująjį darbą pristato grupės nariai.

Kuriant albumą, pasak muzikantų, buvo patirtas kantrybės ir nevilties atradimo džiaugsmas. Taip pat – ir daug muzikinių – techninių įdomybių. Klausytojai, nusiteikę ieškoti, albume ras dainuojantį Sheep (Simoną Šipavičių), iš saksofono garso padarytą berniukų choro imitaciją, Judžino atvykimą (Judžinas - graik. εὐγενής – ant viršelio tupinčio katinėlio vardas), virtualaus mišraus choro šauksmus ir puodelio solo.

Kūrybinis albumo „More Chews“ kelias prasidėjo Anglijoje, ten įsikūrusioje „Big Jelly Studios“. „Kaip ir seniau, prisirinkome turimų muzikinių idėjų, frazyčių, vaibukų ir keliavome jas išpildyti pas vaškavimo mokslų daktarą Andrių Kačanovą“, – pasakoja grupė. Tačiau pirmųjų įrašų metu perteikti muzikos taip, kaip ji skambėjo galvose, muzikantams nepavyko.

Tuomet sekė ilgas ieškojimų kelias: „Karpėme, klijavome, trynėme, apvertėme, įrašėme, ištrynėme, vėl perrašėme, patrumpinome, tada viską pakeitėme, dar įrašėme, viską grąžinome atgal ir vėl pakeitėme“, – prisimena grupės saksofonistas Simonas.

Aštuoni albumo kūriniai sudėlioti naudojant „linksmųjų kalnelių” principą. Kūrinys albume tampa trumpa kelione, tačiau jis yra vienas elementas iš didesnės – albumo kelionės. Dar didesnė kelionė, pasak atlikėjų, paklausyti visus albumus iš eilės ir pajusti, kuria linkme viskas eina. „Mums visada svarbus muzikinis naratyvas, programiškumas“, – sako muzikantai Simonas Šipavičius, Adas Gecevičius ir Paulius Vaškas.

[nuotrauka2]Dažni muzikos ir kino festivalių svečiai, grupė „Sheep Got Waxed“ su 2016 metais išleistu albumu „Pushy“ aplankė daugybę Europos šalių, o taip pat, padedama agentūros „Tilto namai“ surengė sėkmingus turus Kinijos, Taivano ir Pietų Korėjos scenose.

Būtent turo Kinijoje metu, važiuojant traukiniu, gimė ir albumo „More Chews“ pavadinimas: „Kad kelionės neprailgtų, mėgstame aktyviai nusišnekėti, o kartais viena ar kita nesąmonė tampa sąmone. Taip atsitiko ir su „More Chews“. Albumas jaudinantis, smarkiai perkramtytas, kąsnių daugiau, negu burnoje telpa, atrodo, kad groja daugiau negu 3 „bičai”, o dar ir Judžinas ant viršelio…“

„More Chews“ viršelį puošia maskviečio Eugene Korolev tapybos darbas. Naują grupės albumą dalinai finansuoja asociacijos LATGA ir AGATA bei Lietuvos Kultūros Taryba.

„Labai rekomenduojame naujo albumo paklausyti tiems, kurie gimė prieš tris ir daugiau mėnesių, taip pat Tauragės apskrities, Jurbarko rajono, Klausučių kaimo rezidentams, dailiojo čiuožimo rašymo konkurso laureatams, žmonėms, mėgstantiems turėti gerą laiką, Gintarei. Nerekomenduojame Raseinių raj. Pikčiūnų kaime gyvenamąją vietą registravusiems Estijos piliečiams, taip pat žmonėms, nemėgstantiems turėti gero laiko, Arnoldui (gim. 1987 m.) iš Rietavo“, – sako grupė.

Šaltinis: music.lt
RENGINIO RECENZIJA | Muzikalieji medievistai –„Faun“ ir jų šou Vilniuje
prieš 4 metus
RENGINIO RECENZIJA | Muzikalieji medievistai –„Faun“ ir jų šou Vilniuje

Lapkričio 9-osios vakaras ir daug minčių. Būtent tą dieną prieš 30 metų griuvo Berlyno siena. Bemaž tris dešimtmečius trukęs miesto perskyrimas baigėsi kartu su šios sienos nugriovimu, na o praėjus…

Šaltinis: music.lt
Naują dainą pristatantis Dainotas Varnas: aš tas, kuris į lietų eina be skėčio (+ audio)
prieš 2 metus
Naują dainą pristatantis Dainotas Varnas: aš tas, kuris į lietų eina be skėčio (+ audio)

Dainotas Varnas pristato naują dainą „Taip būna“. Jis pasakoja, kad tai jo paties gyvenimo padiktuotas kūrinys. Kaip ir visi kuriantys žmonės, dainininkas kartais būna labai išsiblaškęs ir tomis…

Šaltinis: music.lt
Giedrė pristato naują singlą: „Man ši daina primena tai, ką darydavau su Empti“
prieš metus
Giedrė pristato naują singlą: „Man ši daina primena tai, ką darydavau su Empti“

Birželio 9-ąją Vilniaus „Vasaros terasoje“ dainininkė GIEDRĖ pirmą kartą gyvai atliks visas dainas iš naujausio albumo „Dykumos ir gatvės“. O šiandien ji pristato singlą „Muzika, kuriai nereikia…

Šaltinis: music.lt
 Leon Somov ir Monika Linkytė pristato naujas dainas ir sako: „Atsipalaiduok, svarbiausia būti savimi!“
prieš 7 mėnesius
Leon Somov ir Monika Linkytė pristato naujas dainas ir sako: „Atsipalaiduok, svarbiausia būti savimi!“

Muzikos prodiuseris Leon Somov ir dainininkė Monika Linkytė išleidžia net du naujus singlus – „Dūšia“ ir „Sakai man lyk“. Muzikantai anksčiau yra bendradarbiavę ne kartą, o Leon Somov yra prodiusavęs…

Šaltinis: music.lt