Ketvirtadienio vakarą įvyko svarbiausi Didžiosios Britanijos muzikos apdovanojimai. „Mercury“ prizas buvo įteiktas britų muzikantui Michaelui Kiwanukai. Jam taip pat atiteko ir piniginis 25 tūkstančių svarų sterlingų prizas. Įtakinga apdovanojimų komisija negailėjo Kiwanukai pagyrų ir muzikos albumą „KIWANUKA“ paskelbė metų įrašu. Komisija nedaugžodžiavo ir šį darbą pavadino šedevru.
Šiemet renginys Londone su žiūrovais pakeitė savo formatą – tiesioginė apdovanojimų transliacija vyko per BBC televiziją ir radijo programą. Nugalėtoją paskelbė garsi britų radijo laidų žvaigždė Annie Mac. Šie apdovanojimai šiais metais vyko jau 29 kartą.
Pandemija apdovanojimus pakeitė iš esmės – ceremonijos metu vietoj gyvų pasirodymų rodyti įrašyti nominantų koncertai iš Londono, Braitono ir Geitshedo salių. Visą apdovanojimų savaitę buvo rodomi ir ankstesnių laimėtojų pasirodymai. „Mercury“ prizą savo sąskaitoje turi tokie vardai kaip „alt-J“, Benjaminas Clementine’as, „the xx“ ir daugelis kitų geriausių. Praėjusiais metais šį apdovanojimą pelnė reperis Dave’as.
Iš Ugandos kilusio personažo albumas aplenkė tokius vardus kaip Dua Lipa, Charlie XCX, Stormzy ir kitus. Šis apdovanojimas jam labai daug reiškia. Jo paties nuostaba, džiaugsmas ir kitos emocijos tai tik patvirtino. Po apdovanojimų Kiwanuka davė tuziną interviu ir prasitarė, kad didžiąją dalį laimėtų pinigų planuoja skirti vaikų užimtumui ir edukacijai.
Tai jau trečiasis iš eilės Kiwanukos albumas, įvertintas „Mercury“ komisijos. „Home Again“ ir „Love & Hate“ savo laiku taip pat buvo nominantų sąraše. Trečias albumas nemelavo: Kiwanuka paskelbtas geriausio metų albumo autoriumi. Tikėtina, kad šis albumas pasieks dar daugiau žmonių ausų ir širdžių visame pasaulyje. Jo akcijų vertė per 1 naktį pakilo dar labiau. Jį netgi pasveikino vienas garsus britų futbolo klubas, kurio fanas – ir pats Kiwanuka.
Futbolo klubas „Tottenham Hotspur“ taip pat pasveikino Kiwanuką
https://twitter.com/SpursOfficial/status/1309204672461312005
Šis darbas pavadintas jo paties pavarde. Albumas pasakoja apie juodaodžio artisto identitetą visuomenėje, savivertę, socialines problemas ir nuspėtą „Black Lives Matter“ kontekstą. Kiwanuka pagaliau rado taiką su savimi ir skambesiui. Tai jo paties šaknų ir dabarties muzikinis paveikslas bei vienas svarbiausių dešimtmečio albumų.
Jau kelios savaitės prieš apdovanojimų ceremoniją M. Kiwanuka tyliai buvo vadintas favoritu, nes išleido albumą, apie kokį seniai svajojo. Jį padėjo įrašyti kietas muzikos prodiuseris Danger Mouse. Markas Radcliffe’as iš BBC rašė: „Michaelas sukūrė nuostabų albumą. Jau anksčiau Kiwanuka buvo geras. Dabar jis dar geresnis. Sudėtingame pasaulyje Kiwanukos muzika svaigina ir leidžia pažvelgti į tiesą.“
Dėl pasaulinės pandemijos visas M. Kiwanukos koncertų turas buvo perkeltas į kitus metus. Bilietai į visus šio turo koncertus tapo dar vertingesni. Pasirodymas Vilniuje suplanuotas 2021 m. birželio 16 d. Jei buvo abejonių, ar verta pamatyti šį muzikos talentą, „Mercury“ prizas turėtų padėti apsispręsti.
Michaelo Kiwanukos viešnagę Lietuvoje pristato muzikos agentūra „8 Days A Week“. Jie taip pat organizuoja Kiwanukos pasirodymus Latvijoje ir Estijoje.