Šaltėjant orams ir ilgėjant tamsiajam paros metui nėra nieko geriau nei dark wave‘iškos melodijos ir ekspresyviai melancholiški koncertai, kurių pastaruoju metu netrūksta „Kablyje“. Vos spėjus praūžti dvigubam baltarusių post-punk‘erių „Molchat Doma“ trio pasirodymui, estafetę perėmė ilgai lauktas „Lebanon Hanover“ dueto pasirodymas.
Vakaro programą pradėjo „Lebanon Hanover“ pasirinktas švedų ganėtinai jaunas, 2017-aisiais susikūręs kolektyvas „Isolated Youth“. Nepaisant jauno grupės gyvavimo amžiaus, „izoliuotieji“ jau spėjo įsitvirtinti ne tik savo šalyje, bet ir visoje Europoje.
Išties įdomus atradimas ne vienam klausytojui tapo „Isolated Youth“. Skambant tokiems, grupės kūriniams, kaip: „Iris“, „Voodoo“, „Warfare“, „Gold Lane“ ir panašiems buvo galima pasijausti tarsi spektaklyje, kuriame vikingų palikuonys, neradę Valhalos, o galbūt į ją nepatekę, nusivylę visais savo dievais, neviltį lieja gitaromis, būgnais ir trapiu, plevenančiu vokalu. Toks jausmas tarsi stebėtum grupių „Him“, „Placebo“ ir „Sólstafir“ mišinį, tačiau su papildomais, originaliais elementais, kurie leido pamėgti šią grupę. Galbūt aliuzijos į ankstyvos paauglystės „dievukus“ ir niūrusis post-punk‘iškas skambesys lengvai ir leido tai padaryti.
Jiems pasitraukus nuo scenos, po nedidelės pertraukos ir pagausėjus jau ir taip gana nemažai kiekiui klausytojų, muzikinę kelionė pradėjo „Lebanon Hanover“ duetas. Dėl pernelyg ramaus, liūliuojančio skambesio savo pasirodymo pradžioje, trumpam privertė sunerimti. Toptelėjo mintis, kad apšildanti grupė paliks didesnį įspūdį (ne veltui, apie pastarosios koncertus atsiliepiama labai šiltai) nei vakaro vinis, tačiau tereikėjo įsivažiuoti, o išgirdus „ Digital Ocean“ atliktą itin nuožmia vokalisto William Maybelline maniera, supratau, ko čia visi susirinko.
William it David Gahan, Mick Jagger ir Till Lindermann viename asmenyje. Subtilūs, rafinuoti ir gaivališki judesiai, kuriems būdingas Rammstein‘iškas aštrumas. Buvo įdomu stebėti jo blaškymąsi scenoje, kai tuo tarpu jo kolegė Larissa „Iceglass“ Georgiou, išliko rami, tarsi sakytų: „I see your point, I'm fine with it“. Dvilypis duetas: ugnis ir ledas – puiki viena kitą papildanti ir atlaikanti simbiozė.
Skambant tokiems „Lebanon Hanover“ kūriniams, kaip kad: „Golden Child“, „Albatross“, „Kunst“, „I Have a Crack“ buvo galima išgirsti labai daug žanrų samplaikos: nuo dubstepo, post punkinio šyzo, iki metal, metalcore elementų.
Pasibaigus koncertui minia negailėjo ovacijų ir dar kartą įsitikino, kad niūrusis sezonas gali be galo džiuginti su atitinkamais šou, kurį surengė abi to vakaro grupės.
Renginyje lankėsi ir vertino Rūta Paitian, fotografavo Vytenis Jurevičius.