Praeitą savaitę į OpenSea platformą išleistas pirmasis lietuvio sukurtas muzikinis albumas pavadinimu „StandArt“, kurį galima įsigyti kriptovaliuta kaip NFT. Prodiuserio „Vecera“ sukurtas eksperimentinės elektronikos albumas „StandArt“ pasakoja apie šiandieninį skaitmenizavimo laikotarpį, žmogaus pakeičiamumą ir vienintelį, kas mus daro nepakeičiamais - kūrybiškumą.
Albumo prodiuseris „Vecera“, dar kylantis karjeros laiptais, tačiau tikras atradimas elektronikos gerbėjams. Jo muzika - nuolatinis eksperimentas su muzikos ribomis ir taisyklėmis. Tai viena iš priežasčių, kodėl prodiuseris nusprendė albumą parduoti naudojant vieną iš naujesnių būdų, sukurtų monetizuoti kūrybą - NFT. Ši technologija leidžia įsigyti originalų skaitmeninį meno kūrinį, o vėliau norint vėl parduoti.
Vienas iš įdomiausių albumo aspektų yra tai, kaip kiekvienos dainos idėjos kilo „Vecera“. Dalis kūrinių sukurta remiantis semplais (samples) įrašytais paties „Vecera“ kasdieniniame gyvenime. Nuo ištemptų gaisrininkų sirenų, iki koncerto akimirkos kartojimo kūrinyje. Keli kūriniai sukurti pagal paveikslus, bandant juos logiškai paversti skaitmeniniu garsu. Vienas iš kūrinių su aštuoniolika klarneto takelių garsu atvaizduoja paukščių pulką skrendantį kaip vienas.
Vizualinę šio projekto pusę įgyvendino ypatingi menininkai. Irma Ignatavičiūtė - žinoma viršelių kūrėja Lietuvoje, šiam albumui ji sukūrė albumo viršelį. Kylantis 3D vizualų kūrėjas Simas Pinkoraitis sukūrė 3D vaizdo vizualizacijas „StandArt“ albumui.
Kupinas paslapčių ir netradicinių koncepcijų „StandArt“ klausytoją nukels į kelionę, kurioje laukia sudėtingi išgyvenimai. Albumo prodiuseris tikisi, kad albumas paskatins kitus kūrėjus išlipti iš bet kokių galimų kūrybinių ribų ir laisvai įsivaizduoti.
Prodiuserio „Vecera“ albumas „StandArt“ visose muzikos klausymosi platformose pasirodys rugsėjo 21 d., o iki tol pilną albumą galės perklausyti tik jį įsigiję per OpenSea platformą.