Europoje pilnas sales renkantis new-wave post-punk trio iš Minsko „Malchat Doma“ surengė du pasirodymus ir „Kablio“ scenoje!
2017-aisiais Minske gimęs vaikinų Pavel Kozlov, Yegor Shkutko ir Roman Komogortsev projektas yra dar vienas puikus įrodymas, kaip namų sienos nebūtinai yra tos, kuriose tapsi pranašu. „Molchat Doma“ per pastaruosius metus tapo labiau žinoma Europoje, Amerikoje ar likusiame pasaulyje nei savo gimtinėje Baltarusijoje.
Tamsus, bet kviečiantis šokti, lengvas, bet kartu kupinas gotiško prado – toks šiandien yra baltarusių skambesys. Ir nors vaikinų kuriamai muzikai didelės reikšmės turėjo tokie legendos, kaip rusų „Kino“, šiandien „Molchat Doma“ kuria unikalų, synth-pop artimą garsą, kurį pažįsta kiekvienas save gerbiantis post-punk‘o megėjas.
Rusų kalba atliekamos „Molchat Doma“ dainos į didžiausias Berlyno, Londono, Helsinkio, Tuluzos klubų scenas renka tūkstančius fanų, vaikinų sėkmę puikiai įrodo ir antrojo grupės LP „Этажи“, išleisto 2018-aisias, tiražas, kuris buvo išparduotas daugiau nei 10 000 kopijų ir šiuo metu yra ruošiamas pakartotiniam leidimui. O štai garsusis grupės darbas „Sudno“ neapleidžia „Spotify“ TOP grojamiausių dainų sekcijos nuo 2020-ųjų.
Grupės populiarumui didelę įtaką padarė ir socialiniai tinklai – „Tik Tok“ kanale dar vasarį jų daina „Sudno“ pradėjusi skambėti kai kuriuose kanalo vartotojų video įrašuose, vėliau šovė į neregėtas aukštumas ir buvo panaudota virš 150 000 kartų. Vaikinų „Yotube“ paskyra taip pat nesnaudžia – čia grupės turinys ypač mėgstamas Meksikos vartotojų, o tai kelią malonią nuostabą ir patiems grupės nariams. Viename iš interviu portalui https://euroradio.fm grupės lyderis sakė: „ Apie 30% visų kanalo peržiūrų yra užfiksuotos Meksikoje. Mes taip pat turime daug fanų JAV ir kitose šalyse, tačiau niekaip nesuprantu, kodėl Meksika išsiskiria iš gausos ir kaip jie apie mus išvis ką nors žino. Tai yra juokinga, vienok – labai įdomu.“
Taigi „Molchat Doma“ grupės „virusu“ užsikrėsti išties paprasta, o jau šį rudenį 80-ųjų vintažo kupinas synth-pop skambesys atkeliavo ir į lietuvišką sceną.
Renginyje lankėsi ir fotografavo Vytenis Jurevičius.