Nors iki Eurovizijos pusfinalių ir finalo liko 3 mėnesiai, populiarausio pasaulyje muzikinio renginio gerbėjai jau gyvena džiugiomis nuotaikomis, nes jame dalyvausiančios šalys pamažu pristato savo išsirinktus atstovus.
O šiemet šis renginys yra dar laukiamesnis, kai dėl pasaulį apėmusios Covid–19 grėsmės 2020–ųjų muzikinė šventė buvo atšaukta, ir tai įvyko pirmąkart jos 64–ių metų gyvavimo istorijoje. Lietuvai tai buvo itin apmaudus praradimas, nes grupė „The Roop“ su daina „On Fire“ nuo pat jos išrinkimo nacionalinėje atrankoje ryškiai dominavo Eurovizijos gerbėjų topuose ir lažybininkų prognozių lentelėse, o vėliau laimėjo keliuose rinkimuose ir taip tapo neoficialiais 2020–ųjų Eurovizijos nugalėtojais.
Ir nors šiemet viruso grėsmė – vis dar nemenka, bet Eurovizijos organizatoriai žūtbūt pasiryžę padovanoti žiūrovams įspūdingą renginį, net jei jis bus ne visai toks, kaip anksčiau. Kadangi vardan dalyvių saugumo tenka imtis būtinų priemonių, A variantas (įprastas renginys su vedėjais, dalyviais ir tūkstančiais žiūrovų) buvo atmestas ir paruošti keli kiti scenarijai. Esamuoju laiku linkstama prie B varianto – atlikėjai vyks į konkursą rengiantį Roterdamą (Nyderlandai) pasirodyti Eurovizijos scenoje, o žiūrovų, kurie privalės laikytis 1,5 metro atstumo, skaičius bus ribotas.
Jei iki gegužės situacija visgi pablogės, bus pasirinktas tinkamiausias scenarijus iš likusių: C) Roterdame renginys bus surengtas, bet į jį atvyks tik tie atlikėjai, kurių šalys nedraudžia vykti į Nyderlandus. Likusių šalių atstovai transliuos savo pasirodymus nuotoliniu būdu; D) Renginys vyks pilnai nuotoliniu būdu ir visos šalys transliuos iš savų koncertinių salių.
Šiemet Lietuvą vėl atstovaus grupė „The Roop“, užtikrintai nugalėjusi nacionalinėje atrankoje su nuotaikinga daina „Discoteque“, kuriai sukurtas ir dar vienas išraiškingas šokis, internete tapęs „virusiniu“. Scenarijus kartojasi – lietuviai ir vėl renkami lyderiais. Tiesa, kol kas oficialiai paviešintos dar tik 7 šalių atstovų dainos, o jų viso turės būti net 41. Dalis šalių jau turi savo atstovus, bet ne dainas, mat jos rengia kiek kitokias atrankas nei mums įprasta – pirma išrenka atlikėją ir tik po to kuria jiems tinkančias dainas. Galima pastebėti ir tendenciją, jog nemažai šalių, „pamėgdžiodami“ Lietuvą, išsirinko tuos pačius atstovus, kaip ir pernai.
Siūlome įvertinti pirmuosius 2021–ųjų Eurovizijos atstovus ir jų dainas, kurias atstovauti savo šalį išsirinko Prancūzija, Albanija, Izraelis, Čekija, Ukraina ir, žinoma, Lietuva. Tad kaip vertinate „The Roop“ konkurentus?
[topas1031]