prieš 10 mėnesių

„Baltic Balkan“ vasaros vakarėliams skiria naują dainą ir gaivališką klipą

„Baltic Balkan“ kompanija susikūrė dar 2008-aisiais. Publika tuomet buvo pasiilgusi tikros ugnies, o jie kaip niekas kitas mokėjo uždegti naktis. Šiandien „Baltic Balkan“ pristato naują vakarėlių ir festivalių dvasios dainą „Bum Pam 2022“, kurią palydi vaizdo klipas, sumontuotas iš jų pašėlusios, 14 metų trunkančios istorijos.

„Baltic Balkan“ vardas gerai žinomas ne tik Lietuvoje: iki pandemijos nežabotos energijos trijulė – Linas Starkus-Lencas, Linas Masys-Namas ir Marius Kneipferavičius-Marulis kasmet grojo didžiuosiuose, dešimtis tūkstančių žmonių suburiančiuose festivaliuose Ispanijoje, Prancūzijoje, JK, Vokietijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje. Jų muzikos įrašai vyko Paryžiaus, Helsinkio studijose.

Kovidui uždarius valstybines sienas ir koncertų sales, „Baltic Balkan“ nukreipė energiją į naujų kūrinių generavimą ir ėmė įrašinėti albumą, kuriame bus daugiau rytietiško skambesio ir šokių muzikos. Šiandien pasirodo pirmasis būsimojo albumo singlas „Bum Pam 2022“, prodiusuotas „Palm‘s Studio“ Vilniuje.

„Bandome mūsų muzikinę temą šiek tiek pakreipti: anksčiau nemažą įtaką mums darė klezmer, dabar pasinėrėme į rytietišką tematiką, kurią miksuojame su šiuolaikine elektronine muzika. Pirmame single taip pat naudojame graikų kilmės izraeliečio semplą. Jei visąlaik grotume tikrą balkanišką orkestro muziką, gal ir patiems nusibostų. Norime praplėsti ir klausytojų, ir savo pačių akiratį“, – sako M. Kneipferavičius.

Visgi grupės braižas išlieka: Lencas, kaip įprasta, dainuoja išgalvota, vietoje kuriama kalba, išlaikydamas improvizacijos žavesį ir unikalumą: jokiuose paieškos laukeliuose nerasi tikslaus dainų teksto. „Su Rimu Šapausku kartą kalbėjome, kad tai yra net ne kalba, o būsena. Visi mūsų pasirodymai yra būsena“, – pabrėžia L. Starkus.

Iš gausių grupės pasirodymų vaizdo archyvų gimė ir naujausios dainos „Bum Pam 2022“ vaizdo klipas, kurio gamybą „Baltic Balkan“ patikėjo montažo režisieriui Agatui Savickui. Lencas sako, kad jie nenorėjo „rimto klipo su rimta režisūra“, todėl pasirinko kitą kelią – parodyti, kuo gyvena jau 14 metų ir ko jiems labiausiai trūko pastaruosius dvejus metus: gastrolių, festivalių, naujų pažinčių, žmonių.

„Pažinojome A. Savicką, jis talentingai sumontavo mūsų ankstesnįjį klipą su Kastetu. Pasielgiau gana avantiūriškai: nuvežiau jam „hardą“ su gausybe mūsų video įrašų, įskaitant visus „kompromatus“, ir paprašiau iš tų elementų, kurie jam atrodys fainesni, sumontuoti vaizdo klipą. Agatas sukūrė jausmą, kurį mes norėjome perteikti, – pasakoja Marulis ir prisipažįsta, kad sunku net prisiminti visus klipo epizodus. – Supraskite – turime medžiagos net iš tų laikų, kai dar nebuvo filmuojančių telefonų!“

Klipe užfiksuoti ir didieji „Baltic Balkan“ pasirodymai prieš daugiatūkstantinę minią Liono, Barselonos festivaliuose, kuriuose grupės nariai išbandė „stage diving‘ą“ bei laikėsi savo kultinio proceso – ikoniškojo šunelio Pičkos įrėmintos nuotraukos, kurią grupė vežasi į visas keliones, garbinimo.

Žvelgiant į gaivališką klipo medžiagą peršasi mintis, kad šios gyvenimo džiaugsmą transliuojančios kompanijos moto galėtų būti „Bokalas visada – puspilnis, ir juo gera dalintis“. „Baltic Balkan“ tai daro ir tiesiogine, ir perkeltine prasme – kiekviename savo koncerte keičiasi su publika pašėlusia nuotaika ir energija.

„Iš pradžių planavome naudoti klipui kaip tik tokią medžiagą, kurios negalima rodyti. Bet paskui supratome, kad reikia žmones saugoti nuo tam tikrų dalykų. Bet medžiagos yra tiek daug, kad galima dokumentinį filmą apie mus sukurti ir parodyti per LRT, – į ūsą šypsosi Lencas. – O kol kas žiūrėkite klipą. Vieną kartą jo pamatyti neužtenka, jei norisi daugiau perliukų pagauti. Tikiu, kad šis klipas užves žmones, leis pajusti būtent tą festivalių ir koncertų nostalgiją. Mane tai užveda. Noriu greičiau grįžti!“

Laukti liko nedaug: netrukus „Baltic Balkan“ leisis į tradicinį turą Vilnius-Kaunas-Klaipėda-Palanga. Sostinės „Downtown Forest“ kieme jų koncertas įvyks jau penktadienį – gegužės 20-ąją, o šeštadienį „Baltic Balkan“ gros Kauno Rotušės aikštėje. Birželio 3 d. jie pasirodys Klaipėdos ikoniniame bare „Herkus Kantas“, 4 d. – Oldman parke Palangoje.

Šaltinis: music.lt
Muzikos festivalio „Granatos Live“ programa pasipildė dar 3 ryškiais vardais
prieš 9 mėnesius
Muzikos festivalio „Granatos Live“ programa pasipildė dar 3 ryškiais vardais

Iki muzikos festivalio „Granatos Live“ likus kiek daugiau nei 40 dienų, festivalio muzikinę programą papildė dar 3 vardai. Kartu su jau paskelbtais 28 užsienio ir Lietuvos atlikėjais rugpjūčio 5–7 d.…

Šaltinis: music.lt
prieš metus
Grupė „Garbanotas“ išleidžia penktąjį albumą: „Dainos pasakoja apie naująjį žmogų“

Pasaulį šiandien išvydo naujas „Garbanoto“ pilno metro albumas „Heart in a Plastic Bag“ (liet. Širdis plastikiniame maišelyje). Ilgai lauktas, jau penktasis grupės darbas klausytojams žada mažiau…

Šaltinis: music.lt
Festivalio „Vasara Kaune 2022“ scenoje – A. Cholinos „Pikų dama“ ir islandai „GusGus“
prieš 10 mėnesių
Festivalio „Vasara Kaune 2022“ scenoje – A. Cholinos „Pikų dama“ ir islandai „GusGus“

Muzikos festivalis „Vasara Kaune 2022“ atskleidžia naujus savo programos vardus. Rugpjūčio 18 d. VDU Botanikos sodo scenoje bus parodytas Anželikos Cholinos šokio teatro spektaklis „Pikų dama“, o…

Šaltinis: music.lt
Kuriu ir klausau – klausau ir kuriu: melancholiškojo grožio fiksuotoja Lunaria: geros emocijos manęs neįkvepia
prieš 4 mėnesius
Kuriu ir klausau – klausau ir kuriu: melancholiškojo grožio fiksuotoja Lunaria: geros emocijos manęs neįkvepia

Tamsu, šalta, niūru – daugumai tai asocijuojasi su kažkuo neigiamu, bet tik ne fotografei Augustinai Miknevičiūtei, geriau žinomai kaip Laumė Lunaria. Pastarąją galima sutikti sunkiosios muzikos…

Šaltinis: music.lt