prieš metus

„Baltic Balkan“ vasaros vakarėliams skiria naują dainą ir gaivališką klipą

„Baltic Balkan“ kompanija susikūrė dar 2008-aisiais. Publika tuomet buvo pasiilgusi tikros ugnies, o jie kaip niekas kitas mokėjo uždegti naktis. Šiandien „Baltic Balkan“ pristato naują vakarėlių ir festivalių dvasios dainą „Bum Pam 2022“, kurią palydi vaizdo klipas, sumontuotas iš jų pašėlusios, 14 metų trunkančios istorijos.

„Baltic Balkan“ vardas gerai žinomas ne tik Lietuvoje: iki pandemijos nežabotos energijos trijulė – Linas Starkus-Lencas, Linas Masys-Namas ir Marius Kneipferavičius-Marulis kasmet grojo didžiuosiuose, dešimtis tūkstančių žmonių suburiančiuose festivaliuose Ispanijoje, Prancūzijoje, JK, Vokietijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje. Jų muzikos įrašai vyko Paryžiaus, Helsinkio studijose.

Kovidui uždarius valstybines sienas ir koncertų sales, „Baltic Balkan“ nukreipė energiją į naujų kūrinių generavimą ir ėmė įrašinėti albumą, kuriame bus daugiau rytietiško skambesio ir šokių muzikos. Šiandien pasirodo pirmasis būsimojo albumo singlas „Bum Pam 2022“, prodiusuotas „Palm‘s Studio“ Vilniuje.

„Bandome mūsų muzikinę temą šiek tiek pakreipti: anksčiau nemažą įtaką mums darė klezmer, dabar pasinėrėme į rytietišką tematiką, kurią miksuojame su šiuolaikine elektronine muzika. Pirmame single taip pat naudojame graikų kilmės izraeliečio semplą. Jei visąlaik grotume tikrą balkanišką orkestro muziką, gal ir patiems nusibostų. Norime praplėsti ir klausytojų, ir savo pačių akiratį“, – sako M. Kneipferavičius.

Visgi grupės braižas išlieka: Lencas, kaip įprasta, dainuoja išgalvota, vietoje kuriama kalba, išlaikydamas improvizacijos žavesį ir unikalumą: jokiuose paieškos laukeliuose nerasi tikslaus dainų teksto. „Su Rimu Šapausku kartą kalbėjome, kad tai yra net ne kalba, o būsena. Visi mūsų pasirodymai yra būsena“, – pabrėžia L. Starkus.

Iš gausių grupės pasirodymų vaizdo archyvų gimė ir naujausios dainos „Bum Pam 2022“ vaizdo klipas, kurio gamybą „Baltic Balkan“ patikėjo montažo režisieriui Agatui Savickui. Lencas sako, kad jie nenorėjo „rimto klipo su rimta režisūra“, todėl pasirinko kitą kelią – parodyti, kuo gyvena jau 14 metų ir ko jiems labiausiai trūko pastaruosius dvejus metus: gastrolių, festivalių, naujų pažinčių, žmonių.

„Pažinojome A. Savicką, jis talentingai sumontavo mūsų ankstesnįjį klipą su Kastetu. Pasielgiau gana avantiūriškai: nuvežiau jam „hardą“ su gausybe mūsų video įrašų, įskaitant visus „kompromatus“, ir paprašiau iš tų elementų, kurie jam atrodys fainesni, sumontuoti vaizdo klipą. Agatas sukūrė jausmą, kurį mes norėjome perteikti, – pasakoja Marulis ir prisipažįsta, kad sunku net prisiminti visus klipo epizodus. – Supraskite – turime medžiagos net iš tų laikų, kai dar nebuvo filmuojančių telefonų!“

Klipe užfiksuoti ir didieji „Baltic Balkan“ pasirodymai prieš daugiatūkstantinę minią Liono, Barselonos festivaliuose, kuriuose grupės nariai išbandė „stage diving‘ą“ bei laikėsi savo kultinio proceso – ikoniškojo šunelio Pičkos įrėmintos nuotraukos, kurią grupė vežasi į visas keliones, garbinimo.

Žvelgiant į gaivališką klipo medžiagą peršasi mintis, kad šios gyvenimo džiaugsmą transliuojančios kompanijos moto galėtų būti „Bokalas visada – puspilnis, ir juo gera dalintis“. „Baltic Balkan“ tai daro ir tiesiogine, ir perkeltine prasme – kiekviename savo koncerte keičiasi su publika pašėlusia nuotaika ir energija.

„Iš pradžių planavome naudoti klipui kaip tik tokią medžiagą, kurios negalima rodyti. Bet paskui supratome, kad reikia žmones saugoti nuo tam tikrų dalykų. Bet medžiagos yra tiek daug, kad galima dokumentinį filmą apie mus sukurti ir parodyti per LRT, – į ūsą šypsosi Lencas. – O kol kas žiūrėkite klipą. Vieną kartą jo pamatyti neužtenka, jei norisi daugiau perliukų pagauti. Tikiu, kad šis klipas užves žmones, leis pajusti būtent tą festivalių ir koncertų nostalgiją. Mane tai užveda. Noriu greičiau grįžti!“

Laukti liko nedaug: netrukus „Baltic Balkan“ leisis į tradicinį turą Vilnius-Kaunas-Klaipėda-Palanga. Sostinės „Downtown Forest“ kieme jų koncertas įvyks jau penktadienį – gegužės 20-ąją, o šeštadienį „Baltic Balkan“ gros Kauno Rotušės aikštėje. Birželio 3 d. jie pasirodys Klaipėdos ikoniniame bare „Herkus Kantas“, 4 d. – Oldman parke Palangoje.

Šaltinis: music.lt
Du metus brandintą albumą "Dėmesio!" išleidęs Free Finga pristato naują singlą "Atlanta" (+ audio)
prieš 2 metus
Du metus brandintą albumą "Dėmesio!" išleidęs Free Finga pristato naują singlą "Atlanta" (+ audio)

Vienas žymiausių R&B muzikos vardų Lietuvoje Tomas Narkevičius-Free Finga pristato daugiau nei du metus brandintą albumą „DĖMESIO!“. Free Finga neslepia – tai vienas asmeniškiausių darbų,…

Šaltinis: music.lt
Dueto SADBOI evoliucija – naujausioje dainoje „Strėlės“
prieš metus
Dueto SADBOI evoliucija – naujausioje dainoje „Strėlės“

Duetas SADBOI pristato naują kūrinį „Strėlės“, kuris dar labiau užtvirtina tai, ką gerbėjai jau galėjo numanyti – grupė keičia savo stilių ir šalia repavimo atsiranda vis daugiau vokalinių partijų.…

Šaltinis: music.lt
10 atlikėjų, kurių nevalia praleisti „Open'er“ festivalyje
prieš metus
10 atlikėjų, kurių nevalia praleisti „Open'er“ festivalyje

Jau šį mėnesį į Gdynę sugrįš ilgai lauktas „Open'er“ festivalis, tad nusprendėme pasižvalgyti po šių metų atlikėjų sąrašą ir pateikti dešimt vardų kuriuos privalu pamatyti, jei ten būsite. Pirmoji…

Šaltinis: music.lt
Naujų singlų (2021-09-10) naujų singlų apžvalgoje - Ed Sheeran; R3HAB x Jonas Blue ft. Ava Max; James Blunt; Nessa Barrett; Elderbrook x Emmit Fenn; Syn Cole; Christopher (+ audio)
prieš 2 metus
Naujų singlų (2021-09-10) naujų singlų apžvalgoje - Ed Sheeran; R3HAB x Jonas Blue ft. Ava Max; James Blunt; Nessa Barrett; Elderbrook x Emmit Fenn; Syn Cole; Christopher (+ audio)

Kiekvieną savaitę muzikos rinkos gigantas "Warner Music Group" pristato naujai išleidžiamų singlų, kurių dalis jau artimiausiu metu gali atsidurti įvairių šalių topuose, apžvalgą. "Music.lt" kviečia…

Šaltinis: music.lt