prieš 5 mėnesius

Atnaujinta: Music.lt svetainė pristato naujienas, patobulinimus ir anonsus

Atnaujinta: Music.lt svetainė pristato naujienas, patobulinimus ir anonsus

ATNAUJINTA birželio 1 d.: pridėti 4-8 punktai.

Music.lt skelbia pavasarines nuolaidas... tai yra, naujienas!

Svetainės lankytojams bei administratoriams norėtume pristatyti funkcionalumo patobulinimus, kurie, tikimės, pasirodys įdomūs ir naudingi, o galbūt paskatins ir aktyviau įsitraukti į svetainės duomenų bazės pildymą bei balsavimą topuose.

Pirmoji naujiena: Patobulintas video nuorodų įkėlimas

Nuo šiol, įkeliant vaizdo klipus (lyric video ir visus kitus) iš YouTube, jau nebėra būtinybės „nukąsti“ jų nuorodų (internetinių adresų) iki „&“ ženklo, kas anksčiau buvo būtina. Dabar galite kelti pilnas bet kurio pobūdžio YouTube nuorodas: ar tai būtų adresas su „youtu.be“, ar su kanalo pavadinimu adreso gale (pvz, "&ab_channel=PinkFloyd"). Tad kviečiame svetainės narius ir toliau gausiai pildyti Music.lt bazę vaizdo klipais, bet jau nebesukant galvos dėl buvusio nepatogiu adresų trumpinimo veiksmo.

Antroji naujiena: Skiltis „Naujausi dainų video“

Nuo šiol visi naujausi dainų video pavadinimai atsiras skiltyje „Naujausi dainų video“, kurią rasite po dešine apačioje, po „Naujausi dainų tekstai“. Vaizdo klipai į Music.lt bazę įsikels kaip ir po senovei, administratoriams juos patvirtinus. Svetainės nariai videoklipus gali įkelti per dainos puslapį ('išorinis' būdas), o administratoriai – tiek šiuo metodu, tiek ir per administraciją ('vidinis'). Tiesa, jei įkeliate naują nuorodą vietoj neveikiančios, šios dainos pavadinimas skilties sąraše neatsidurs.

Trečioji naujiena: Dešimtbalė balsavimo sistema dainų topuose LT Top30 ir Music.lt Top40

Tikriausiai pastebėjote, jog pastaraisiais mėnesiais gerokai pagausėjo į topus siūlomų dainų skaičius. Tačiau netrukus po to išryškėjo tendencija, jog nemaža dalis dainų debiutuoja aukštose pozicijose, o kitą savaitę jau yra prie iškritimo ribos arba apskritai iškritusios. Panašu, jog taip atsitinka todėl, kad vieną savaitę žmonės balsuoja už vienas beiškrentančias dainas, jas „gelbėdami“, o kitą savaitę – kitas. Visa tai yra požymis, kad žmonėms neužtenka balsų. Todėl buvo nuspręsta, jog verta perdaryti topuose 5 balų balsavimo sistemą į 10-ies, kuri, tikėtina, leis ne tik išvengti disbalanso, bet ir suteikiant galimybę balsuoti net už 10 dainų, suformuos kur kas objektyvesnį topų vaizdą.

Ketvirtoji naujiena: Pakoreguota nario profilio muzikinių stilių juosta

Anksčiau ši juosta atspindėjo mėgstamiausius nario stilius pagal jo klausomą muziką svetainėje. 2014 m. nebelikus perklausų, šie statistiniai duomenys „užšalo laike“, pavirsdami nebeaktualiais. Dabar ši juosta atspindi nario skonį pagal jo pamėgtų dainų+albumų+grupių/atlikėjų muzikinį stilių ir gali nuolat kisti kartu su besikeičiančiu nario skoniu, priklausomai nuo minėtų jo like'inamų objektų. Galite ir iš naujo „pasimatuoti“ savo skonį su kitais nariais.

Penktoji naujiena: Video nuoroda prie albumų

Iki šiol buvo galima kelti vaizdo klipus tik dainoms, o dabar galima ir albumams. Tinka Youtube, Vimeo ir panašių kanalų nuorodos (Spotify netinka). Ši funkcija pasitarnauja ir rengiant straipsnius su balsavimais už albumus, nes tuomet jie prie straipsnių prisideda automatiškai. Tiesa, kaip ir dainų atveju, reikėtų stengtis dėti albumų nuorodas iš oficialių atlikėjų/įrašų firmų paskyrų, tačiau nors tokių albumų ir daugėja, visgi dažniausiai juos įkelia gerbėjai, ko pasekoje YouTube užblokuoja šį nelegalų turinį dėl autorinių teisių pažeidimo. Bet jei matote, kad norimas video yra jau kelių metų senumo ir vis dar neištrintas, yra tikimybė, kad taip bus ir toliau. O jei vis dėlto ištrins ir Music.lt rodys tik neveikiančius stačiakampius, jau yra mąstoma apie opciją, kad būtų įmanoma šitai atsekti ir pakeisti.

Kol kas albumų video nuorodas gali dėti tik administratoriai, bet ateityje tas gali būti prieinama ir visiems svetainės nariams.

Šeštoji naujiena: Pataisytas pagrindinis grupių stilius jų profiliuose

Anksčiau, užvedus pelytę ant grupės pavadinimo ar ieškant grupių sąraše pagal stilius, nesutapdavo tam tikros dalies grupių stilius su profilyje nustatytu kaip pagrindinis. Šis neatitikimas pataisytas.

Septintoji naujiena: Paveiksliukai ir vaizdo klipai nario profilio diskusijų skyrelyje

Nuo šiol narių į komentarus įkeltos nuotraukos bei vaizdo klipai pilnavertiškai atsispindės ir jų profilių „Diskusijų“ skiltyje. Anksčiau to nebuvo, todėl tiems, kas domisi konkrečių narių indėliais į svetainę, būdavo gan keblu atsekti tų narių keliamus objektus (ypač, jei tai liečia gausiai komentuojamą ilgametę temą kaip, pvz, „Demotyvatoriai, linksmos nuotraukos, komiksai, karikatūros ir t.t.“).

Aštuntoji naujiena: Dainų ir albumų komentarų priskyrimas prie diskusijų ir kategorizavimas

Iki šiol „Diskusijų“ skyrelyje buvo galima rasti visas tvarkingai sukategorizuotas temas ir jose rašytus narių komentarus, tačiau tik ne tuos, kuriuos per Music.lt gyvavimo laikotarpį žmonės parašė prie konkrečių dainų ir albumų. O tai ir yra patys gausiausiai komentuojami objektai, kurie susilaukė apie 28,6 tūkstančio atsiliepimų (albumų – virš 6,6 tūkst., dainų – beveik 22 tūkst.). Apie naujus komentarus buvo galima sužinoti, tik kasdien intensyviai sekant „Kas vyksta?“ skiltį arba konkretaus nario profilį, kas, žinoma, buvo sudėtinga ir labai nepraktiška.

Tačiau nuo šiol ir šie komentarai turės savo „bendrus namus“ – naujausieji iškart pasimatys diskusijų skyrelyje, o senesnius bus galima rasti, paspaudus ant „Daugiau diskusijų“, o tada pasirinkus „Dainų komentarai“ arba „Albumų komentarai“ kategoriją. Galite paskaityti viską, ką yra parašę net ir pirmieji Music.lt nariai nuo pat 2004-ųjų!

Šis komentarų suarchyvavimas ne tik suteiks patogią jų pamatymo bei suradimo galimybę, bet, tikimės, ir papildomos motyvacijos juos rašantiems.

ANONSAI

Artimiausiu metu Music.lt ruošia publikavimui straipsnių su balsavimais seriją apie žymiausius klasikinius konkrečių metų roko muzikos albumus, pradedant nuo 1970-ųjų (David Bowie, The Doors, Led Zeppelin, The Rolling Stones ir kt.). Taip pat gegužę, neretai dar vadinamą „Eurovizijos“ mėnesiu, tradiciškai šiam renginiui bus skirtas ne vienas straipsnis apie pusfinalius bei finalą su visų dalyvių dainomis, už kurias bus galima balsuoti. O sugrįžusi „Dienos nuotrauka“ ir toliau reguliariai tieks linksmus ar šiaip įdomius su muzika susijusius „vaizdzialius“.

Taip pat primename, kad jei pastebėjote klaidų jūsų mėgstamo atlikėjo profilio puslapyje ar jame trūksta svarbios faktinės informacijos, savo pastebėjimus galite rašyti į pokalbių dėžutę.

Tikimės, šios naujienos suteiks jums akstino dažniau aplankyti mūsų svetainę!

Šaltinis: music.lt
I-asis Eurovizijos etapas: „The Roop“ gavo bilietą į finalą! (+ visos pusfinalio dainos, balsavimas)
prieš 4 mėnesius
I-asis Eurovizijos etapas: „The Roop“ gavo bilietą į finalą! (+ visos pusfinalio dainos, balsavimas)

Antradienį (gegužės 18 d.) prasidėjo didžiausia Europos muzikine švente vadinamo „Eurovizijos“ dainų konkurso Roterdame (Nyderlanduose) įžanginis etapas – pirmasis atrankos į finalą pusfinalis.…

Šaltinis: music.lt
Grupė „Ministry of Echology“ pristato dar vieną kūrinį iš artėjančio albumo
prieš 2 metus
Grupė „Ministry of Echology“ pristato dar vieną kūrinį iš artėjančio albumo

Reggae muziką grojantis muzikantų kolektyvas „Ministry of Echology“ lapkričio 22 dieną pristatys ilgai lauktą trečiąjį studijinį grupės albumą „Mixed Feelings“. Spalio mėnesį grupė paleido pirmąjį…

Šaltinis: music.lt
RENGINIO RECENZIJA | Dvasinė ekstazė kartu su berlyniečiais „Lea Porcelain“
prieš 2 metus
RENGINIO RECENZIJA | Dvasinė ekstazė kartu su berlyniečiais „Lea Porcelain“

Post punkinis spalio 17-osios vakaras. Nepaisant to, kad jau beveik mėnuo, kaip kalendorinis ruduo Lietuvoje viešpatauja, šilti orai vis dar pankiškai bando „eiti prieš sistemą“ . Tad vieniems…

Šaltinis: music.lt
Andrius Mamontovas pristato naują dainą ir skelbia albumo pasirodymo datą (+ audio)
prieš 21 dienas
Andrius Mamontovas pristato naują dainą ir skelbia albumo pasirodymo datą (+ audio)

Pirmąjį rudens penktadienį Andrius Mamontovas pristato titulinę savo būsimojo albumo dainą „Paleisk“. Kartu su nauju kūriniu muzikantas paskelbė ir oficialią naujosios plokštelės pasirodymo datą. Jau…

Šaltinis: music.lt
„Killswitch Engage“ albumo „Atonement“ pristatymas Varšuvoje (+FOTO GALERIJA)
prieš 2 metus
„Killswitch Engage“ albumo „Atonement“ pristatymas Varšuvoje (+FOTO GALERIJA)

Spalio viduryje prasidėjęs metalcore žanro pionierių „Killswitch Engage“ naujausio albumo pristatymo turas atvyko ir į Lietuvai artimiausią koncertų „meką“ - Varšuvą. 21 Europos miestą aplankęs…

Šaltinis: music.lt