prieš 9 mėnesius

„Vilnius Mama Jazz“ kvietimu į Vilnių atvyksta avangardinio džiazo legenda Anthony Braxtonas

„Vilnius Mama Jazz“ kvietimu į Vilnių atvyksta avangardinio džiazo legenda Anthony Braxtonas

Tarptautinio džiazo festivalio „Vilnius Mama Jazz“ scenoje gegužės 29 d. skambės gaivališkas avangardinio džiazo legenda pagrįstai tituluojamo improvizatoriaus Anthony Braxtono saksofonų kvartetas.

„Džiaugiamės pasiekę tikslą – daugelį metų norėjome surengti Anthony Braxtono koncertą Vilniuje ir pagaliau tai pavyko – baigiamajame festivalio koncerte išvysime šį eksperimentinio džiazo mohikaną. Esu tikra, kad tai bus tikras gaivaus oro gūsis nepaprastų muzikinių patirčių besiilgintiems džiazo mėgėjams“, – sako festivalio organizatorė Judita Bartoševičienė.

Ikoniškasis kvarteto lyderis Anthony Braxtonas – pasaulinio pripažinimo sulaukęs saksofonininkas, kompozitorius ir eksperimentatorius, kilęs iš Čikagos. Kūrybinį kelią pradėjęs nuo pamatinių džiazo ritmikos ir faktūros elementų, netrukus Anthony Braxtonas išėjo už žanro ribų derindamas džiazą su įvairiausiomis eksperimentinėmis kompozicijos technikomis – nuo grafinių notacijų iki serializmo.

Įkvėptas tokių legendinių kūrėjų kaip John Coltrane, Paul Desmond, Eric Dolphy, Karlheinz Stockhausen bei senosios afroamerikiečių muzikos, Anthony Braxtonas savo talentu greitai sužadino publikos smalsumą ir atkreipė melomanų dėmesį.

Per įspūdingą ir solidų daugiau nei penkiasdešimtmetį trunkantį aktyvų kūrybinį laikotarpį, menininkas įrašė virš šimto albumų, grojo su tokiais džiazo meistrais kaip Ornette Coleman, Chick Corea, Cecil Taylor, Max Roach ir daugeliu kitų bei sukūrė savitą muzikos sistemą, stimuliuojančią viso pasaulio melomanų klausą bei kvieste kviečiančią švęsti kūrybiškumą.

Įspūdingos Anthony Braxtono saksofonų kvarteto narių biografijos

Festivalyje maestro Anthony Braxtonas pasirodys su trimis garsiais saksofono meistrais: James Fei, Chris Jonas ir André Vida. Šis galingas pasaulinio įvertinimo susilaukusių menininkų aljansas klausytojams vienareikšmiškai dovanos nepamirštamas muzikines patirtis.

James Fei – šiuolaikinės klasikinės ir elektroninės muzikos kompozitorius ir atlikėjas iš Taipėjaus. Menininkas 1992 metais atvyko į JAV studijuoti elektros inžinerijos, tačiau vėliau pasirinko sekti savo muzikinį pašaukimą ir tapo kompozitoriumi, saksofonininku ir gyvos elektroninės muzikos kūrėju. James Fei ne tik aktyviai kuria ir koncertuoja, bet ir užsiima visuomenine veikla bei edukacija – 2014 m. jis gavo „Grants for Artists“ apdovanojimą iš Niujorko „Foundation for Contemporary Arts“, yra Anthony Braxtono „Tri-Centric“ fondo prezidentas ir „Mills College“ elektroninių menų profesorius, vadovauja Meno ir technologijų programai.

Chris Jonas – kompozitorius, dirigentas ir prodiuseriu, visame pasaulyje dirbantis su garsiausiais muzikos ansambliais, dokumentiniais ir eksperimentiniais filmais. Chris Jonas buvo vienas iš dviejų Anthony Braxtono 100 atlikėjų projekto „Sonic Genome“ dirigentų Torino ir Berlyno džiazo festivaliuose, vienas iš vaidybinio dokumentinio filmo „Sembene!, kurio premjera įvyko „Sundance“ bei Kanų kino festivaliuose, kompozitorių ir prodiuserių. Menininko kūrybiniame bagaže – virš 75 albumų bei pasirodymai su tokiais garsiais naujosios muzikos kūrėjais kaip Cecil Taylor, William Parker, Butch Morris ir daugeliu kitų.

André Vida – vengrų kilmės amerikiečių saksofonininkas, avangardo muzikantas, tekstų autorius ir eksperimentinės muzikos kompozitorius, gyvenantis ir kuriantis Berlyne. Jo kartu su Anri Sala koordinuoti projektai pristatyti „The Serpentine“ galerijoje ir „Frieze Art Fair“ Londone, „New Museum“ Niujorke ir daugelyje kitų svarbiausių kultūrinių erdvių.

André Vida buvo Anthony Braxtono „Ghost Trance Ensemble“ narys, Niujorko kolektyvo „CTIA“ įkūrėjas, psichodelinio, avangardinio folk žanrui priskiriamos Niujorko grupės „The Tower Recordings“ narys, bendradarbiavo su tokiais menininkais kaip Elton John, Cecil Taylor, Jim O'Rourke, Hildur Gudnadottir, Mocky ir daugeliu kitų.

Anthony Braxtono saksofonų kvarteto koncertas – viena iš dviejų gegužės 29 d. „Vilnius Mama Jazz“ vakaro programos dalių – tą patį vakarą festivalio lankytojus džiugins ir Vladimiro Tarasovo ir jo bendražygių iš Ukrainos – Volodymyr Solianyk bei Mark Tokar – trio pasirodymas „We stand with Ukraine“.

Šaltinis: music.lt
Kalėdinę dainą pristatantys Lietuvos dainininkai: tikėkim stebuklais
prieš 2 metus
Kalėdinę dainą pristatantys Lietuvos dainininkai: tikėkim stebuklais

„Visiems mums reik stebuklo“, – sako didžiulis būrys Lietuvos dainininkų, susijungusių į unikalų projektą „Kalėdų žvaigždės“. Marijonas Mikutavičius, Saulius Prūsaitis, Merūnas, Karina Krysko ir…

Šaltinis: music.lt
„Skylės“ koncerto lėšos - paminklo Lietuvos partizanams pastatymui
prieš 3 metus
„Skylės“ koncerto lėšos - paminklo Lietuvos partizanams pastatymui

Grupės „Skylė“ lyderiai Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius rengiasi įgyvendinti seniai puoselėtą idėją – pastatyti paminklą Lietuvos partizanams. Paminklas bus statomas iš lėšų, kurios bus…

Šaltinis: music.lt
RENGINIO RECENZIJA | Lietuviškieji „Ūkanose“ apžavai ir nostalgiškas „Lordi“ sugrįžimas (+ foto galerija)
prieš 2 mėnesius
RENGINIO RECENZIJA | Lietuviškieji „Ūkanose“ apžavai ir nostalgiškas „Lordi“ sugrįžimas (+ foto galerija)

„Kai sužinojau, kad apšildys „Ūkanose“, išsyk nusipirkau bilietą“, – prieš gruodžio 6 d., vykusį „Lordi“ koncertą prasitaria vienas gerbėjas, – „Tai taip išeina, kad labiau dėl apšildančios grupės…

Šaltinis: music.lt
Čekijos „Rock for People“ tarp 10 geriausių vidutinių festivalių Europoje - paskutiniai advento kalendoriaus langeliai atskleidė Papa Roach, X Ambassadors, Anti-Flag ir Incubus
prieš mėnesį
Čekijos „Rock for People“ tarp 10 geriausių vidutinių festivalių Europoje - paskutiniai advento kalendoriaus langeliai atskleidė Papa Roach, X Ambassadors, Anti-Flag ir Incubus

Kalėdų dieną išsipildė daugelio „Rock for People“ gerbėjų svajonė – paskutinis „Rock for People“ advento kalendoriaus langelis (numeris 24) atskleidė roko grupę „Papa Roach“. Milijonai parduotų įrašų…

Šaltinis: music.lt