Džiugios naujienos – Vilniuje kitą vasarą laukiamo Michaelo Kiwanukos albumas „Kiwanuka“ buvo nominuotas „Mercury“ prizui. Tai jau trečias šio britų muzikanto albumas, paskelbtas geriausių metų albumų sąrašuose.
Didysis „Mercury“ prizo laimėtojas bus paskelbtas rugsėjo 24 d. Jam bus įteiktas prestižinis apdovanojimas, piniginis 25 tūkstančių svarų prizas ir statulėlė. Dėl pandemijos įprasto renginio Londone su žiūrovais ir muzikantais greičiausiai nebus. Apdovanojimų ceremonija bus transliuojama gyvai per BBC televiziją ir radijo programą.
Vienas gražiausių metų albumų pelnytai atsidūrė nominantų sąraše. Kiwanukos rinkinys garsiai skamba tarp Dua Lipos, Charli XCX, Stormzy ir kitų žvaigždžių. Iki šiol tik „Coldplay“ ir Annai Calvi galėjo pasigirti pirmų trijų albumų nominacijomis. Kiwanuka puikiai įsipaišo į tokį sąrašą sunkiu darbu ir talentu. Šiemet pirmą kartą „Mercury“ apdovanojimų istorijoje merginos užima didžiąją nominantų sąrašo dalį.
Įtakinga apdovanojimų komisija kasmet atrenka dvylika skirtingų albumų, kuriais matuojami metai. Visi jie išleisti britų muzikantų Jungtinėje Karalystėje, Airijoje arba Škotijoje. Nuošalyje nelieka nė vienas žanras. Nesvarbu, ar tu muzikos grandas ar miegamajame albumą įrašęs scenos naujokas – paraišką teikti vis vien galima.
Juos vertina industrijos profesionalai: muzikos žurnalistai, muzikantai, prodiuseriai, radijo laidų vedėjai ir kiti ekspertai. Šiais metais tokia garbė teko Jorjai Smith, Annai Calvi, Gazui Coombesui ir Jamie Cullumui. Komisijoje taip pat yra „Radio X“ muzikos redaktorius Mike’as Walshas, žurnalo „Kerrang!“ kūrybos vadovas Philas Alexanderis, „Vice“ redaktorė Thsepo Mokoena, BBC radijo laidų vedėja Annie Mac, žurnalo „Q“ kritikė Danielle Perry ir kiti įtakingi muzikos pasaulio veikėjai.
Londono muzikos pažiba M. Kiwanuka dar 2012-taisiais buvo nominuotas šiam apdovanojimui – už debiutą „Home Again“. Ir nenuostabu – kritikų jis buvo įvertintas už soulą, vintažinį skambesį ir nuoširdumą. Beje, tais pačiais metais jis tapo ir „BBC Sound Of“ laimėtoju.
2016 m. komisija antrąjį jo albumą „Love & Hate“ dar kartą įtraukė į nominantų sąrašą. „Cold Little Heart“, „Love & Hate“ „The Final Frame“ ir kitų Kiwanukos kūrinių tiesiog buvo neįmanoma praleisti. Šis albumas jam padidino fanų skaičių pasaulyje šimtus kartų.
Paskutinis jo albumas „Kiwanuka“ pasakoja apie juodaodžio artisto identitetą, vietą visuomenėje, socialines problemas ir empatiją pasaulyje. Viską, kas aktualu „Black Lives Matter“ kontekste. Atrodo, kad Kiwanuka dainomis aplenkė laiką ir nuspėjo ateities įvykius.
Šį albumą jam padėjo įrašyti „Grammy“ apdovanojimų prikaupęs prodiuseris Danger Mouse. „The Guardian“ albumą pavadino „vienu svarbiausių šį dešimtmetį“. Nugalėjęs nepasitikėjimą savimi, jis išdidžiai pristato savo vardą ir apnuogina sielą.
Dėl pandemijos ir didelių renginių draudimo Europoje, visas Kiwanukos koncertų turas buvo perkeltas į kitus metus. Pasirodymas Vilniuje suplanuotas 2021 m. birželio 16 d. Kaip žinia, bilietai, įsigyti į šį koncertą, lieka galioti. Muzikos agentūra „8 Days A Week“ taip pat organizuoja Kiwanukos pasirodymus Latvijoje ir Estijoje.