Lapkričio 9-osios vakaras ir daug minčių. Būtent tą dieną prieš 30 metų griuvo Berlyno siena. Bemaž tris dešimtmečius trukęs miesto perskyrimas baigėsi kartu su šios sienos nugriovimu, na o praėjus trims dešimtims nuo 1989-ųjų lapkričio 9 dienos įvykių, Vilniuje vieši vokiečių grupė „Faun“. Išties labai žavus ir labai simboliškas sutapimas. Tad grįžkime prie muzikos.
Apie septintą valandą vakaro, Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje vyravo šurmulys. Susispietusios grupelės, porelės ir aplink zujantis gaus mažųjų melomanų kiekis.
„Labas vakaras, Vilniaus!“, - pasisveikina viduramšiškos dvasios nešėjai, keliautojai iš praeities.
Muzikalieji medievistai, „Tamsiųjų amžių“ istoriją, perteikiantys savo pasirodymo metu, kurie taip stipriai įtraukia, jog tik už savojo pulto stovintis Niel Mitra su steampunkišku galvos aprėdu signalizuoja, kad nesame viduramžiškame kermošiuje.
Smagu matyti, kaip senosios įvairių kultūrų muzikinės tradicijos persipina su šiuolaikinėmis madomis. Praeities ir dabarties simbiozė, pakelianti aukščiau už kasdienybės ribų, o taip pat platinanti akiratį bei gausinanti žinias. Let's face it toli gražu ne kiekvienas iš mūsų prisimename muzikos pamokos, kuriose mokėmės ne tik dainuoti, bet ir nagrinėjome įvairių epochų muzikos instrumentus, įvairių kultūrų muzikos tradicijas ir jų įtaką šiandien. Kaip turime power metal žanrą, kuris dažnai padeda įsidėmėti žymiausius istorinius mūšius, taip ir turime „Faun“, grupę, kuri mus moko arba primena apie archajiškos muzikos palikimą ir kaip ją galime sujungti su įvairiausiais žanrais.
„Dabar atliksime vaisingumo ritualą. Seksualinė energija, štai ko mums trūksta šiuo metų laiku, ar pasiruošę su mumis dainuoti „Walpurgisnacht“?“, – nuaidi „Faun“ paraginimas, su kuriuo prasidėjo mistinis ritualas. Ar jis suveikė? Bus aišku 2020 m. rugpjūčio mėnesį. Tiesa, gerbėjų netrūko, tad arba jau yra kažkur kitur matę vokiečių pasirodymą arba klausęsi jų įrašų. Tokiu atveju būtų galima paaiškinti didelį vaikų skaičių.
Švieselių jūros, spalvų ir dūmų maišatis scenoje ir pačiame jų žaisme stovintys „Faun“ nariai. Nebuvo galima nesižavėti jų multiinstrumentališkumu. Scenoje viso vakaro metu galėjome stebėti įvarius šiuolaikiniuose koncertuose retai matomus (o dažniausiai, išvis nematomus) instrumentus.
Vakaro metu skambėjo tokios dainos, kaip: „Feuer“, „Odin“, „Nacht Des Nordens“, „Alba“, „Iduna“, „Egil Saga“, „Wenn wir uns wiedersehen“ ir kitos. Iš viso 16 kūrinių. Išties įspūdingas skaičus. „Šį vakarą mums labai patinka čia būti ir nenorime atsisveikinti“, – į gausiai aidinčias ovacijas, reaguoja „Faun“.
Kiek daugiau nei pusantros valandos trukęs pasirodymas ne tik praturtino susirinkusiųjų vidinį pasaulį, bet ir praplėtė žinias. Juk ne veltui yra sakoma: „ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“.
Renginyje lankėsi ir vertino Rūta Paitian