prieš 9 mėnesius

Po įspūdingo koncerto, grupė „ba.” nesustoja: pasirodys festivalyje „Karklėje”

Po įspūdingo koncerto, grupė „ba.” nesustoja: pasirodys festivalyje „Karklėje”

Vos prieš porą dienų, grupė „ba.“, su jos lyderiu Benu Aleksandravičiumi priešakyje, Vingio parke surengė didžiausią koncertą karjeroje, vainikavusį kūrybos ir pasiekimų dešimtmetį lietuviškojo roko padangėje. Įspūdingos muzikos šventės metu, susirinkusiai daugiatūkstantinei miniai, grupė „ba.“ atidavė nepamatuojamą energijos užtaisą – scenoje skambėjo ikoniniai hitai ir pirmą sykį grojamos dainos, tačiau net ir po istorinio koncerto grupė neskuba ilsėtis – kūrybinės bangos nešami, „ba.“ į dar vieną vasaros koncertą pakvies muzikos ir pramogų festivalyje „Karklė“.

„Kaip jau ne kartą minėjome – festivalis „Karklė“ siekia, kad čia „savo“ muzikos skambesį atrastų įvairių muzikos žanrų gerbėjai. Pavyzdžiui, šiais metais lietuviškąją pop muzikos sceną atstovaus ryškiausieji, galima teigti ikoniniai, jos vardai – „Karklės“ lankytojai turės galimybę mėgautis net dviejų didžiųjų žvaigždžių koncertais – Džordanos Butkutės ir Marijono Mikutavičiaus pasirodymais. Natūralu, kad ir roko muzikos scenoje norėjosi ryškiausiųjų ir populiariausių atstovų, o tokie šiuo metu neabejotinai yra grupė „ba.“, kuri savo kūrybinę jėgą ir talentą įrodė, sutraukdama tūkstančius gerbėjų į Vingio parką,“- kalbėjo festivalio „Karklė“ atstovai.

Grupė „ba“ – roko grupė, išaugusi paauglių maišto simbolio vardą

Ilgą laiką grupė „ba.“ buvo pristatoma kaip neoficialus paauglių maišto simbolis, tačiau šiandien tokį apibūdinimą naudoti nebūtų visai teisinga, kadangi per gyvavimo dešimtmetį, drauge su muzikine grupe, užaugo ir karta – šiandien „ba.“ gerbėjų gretos stipriai išaugusios ir itin spalvingos – nuo paauglių iki solidžių vyresniųjų, kurie, suskambus pirmiesiems elektrinių gitarų akordams, atlaisvina kaklaraištį. Augo ne tik grupės gerbėjai, tačiau ir pati „ba.“ kartu su savo kuriama muzika – žinoma, nuo kategoriškų ir nepatogių tiesų deklaravimo savo dainose „ba.“ niekur nepabėgo – pamatinė idėja ir vertybiškai stiprus požiūris išliko ir grupės filosofijoje ir jos kūrybinėje išdavoje – dainose.

Grupės muzikinis portfolio kupinas jau šiuolaikine klasika tapusių kūrinių, tokių kaip – „Sugebėk pasikeist“, „Naktį judu“, „Tai ne žmogus“ , tačiau pastarasis nėra statiškas – jis nuolat pildomas naujais kūriniais arba naujais suskambusiomis senųjų variacijomis. „ba“ šiuo metu dirba prie naujojo albumo, tad „Karklės“ lankytojai gali tikėtis išgirsti ir dar negirdėtų staigmenų – koks muzikinis protestas šią vasarą sudrebins „Karklės“ sceną, sužinos tik čia apsilankę.

Tris dienas truksiančioje fiestoje – būrys ryškiausių vardų

Jau anksčiau paskelbta muzikinė programa „šviečia iš toli“, mat čia – pirmumo ryškumo žvaigždės, kurių vardus dažniausiai galima išvysti radijo stočių ar internetinių muzikos platformų klausomumo viršūnėse. Jau anksčiau paskelbtoje programoje netrūksta įvairovės: viename didžiausių vasaros renginių pasirodys tarptautinės mega žvaigždės – vokiečių didžėjus „Purple Disco Machine“ bei žymiojo hito „Rampampam“ atlikėja iš Rumunijos Minelli. Scenose žibės ir dar viena atlikėja iš Rumunijos – lietuviams puikiai pažįstama Inna. Lietuviškąja muzikine scena elektronikos grupė „Solo Ansamblis“, elektroninės muzikos kompozitorius, prodiuseris ir didžėjus Ten Walls, reperis Mad Money, lyriškų dainų kūrėja GJan. Karklės scenoje skambės ir šiuolaikine klasika tapusi grupė BIX, siautulingų Balkanų „ambasadoriai” – „Baltic Balkans” bei atlikėja Ieva Narkutė. Šokių muzikos flangą stiprins Jonas Nainys – Jovani, o lyriškąjį – atlikėjas Gabrielius Vagelis. Alternatyviosios muzikos scenoje skambės platus žanrų miksas – nuo repo iki sunkiojo roko, o elektroninės šokių muzikos gerbėjus džiugins paplūdimyje įsikūrusi didžėjų scena.

Džiugi žinia ta, kad festivalis, vyksiantis rugpjūčio 12-14 dienomis, sutaps ir su šventiniu Žolinių savaitgaliu, tad pajusti festivalio dvasią bus galima nuo pat penktadienio vakaro iki pirmadienio ryto.

Šaltinis: music.lt
RENGINIO RECENZIJA | Tamsiųjų dvasininkų „Batushka“ ir lietuviškojo juodmetalio legendų „Luctus“ apeigos „Lofte“ (+ foto galerija)
prieš 6 mėnesius
RENGINIO RECENZIJA | Tamsiųjų dvasininkų „Batushka“ ir lietuviškojo juodmetalio legendų „Luctus“ apeigos „Lofte“ (+ foto galerija)

Pastaroji savaitė buvo kaip niekad „sunki“. Pirmadienį „Loftas“ užsuko tamsiosios muzikos vakarėlį su „Alcotopia“ ir „Twisted Possessor“, ketvirtadienį „Kablyje“ rugsėjo 1-osios proga buvo…

Šaltinis: music.lt
Music.lt LT TOP 30: viršūnėje išsilaikė GJan ir E. Redko duetas
prieš metus
Music.lt LT TOP 30: viršūnėje išsilaikė GJan ir E. Redko duetas

"Music.lt" Top 30-uke per praėjusią savaitę lyderis nepasikeitė - viršūnėje išsilaikė GJan ir Evgenya Redko duetas "NE". Šis kūrinys už savęs paliko ankstesnį topo lyderį, grupės "Sisters on Wire"…

Šaltinis: music.lt
Elektroninės muzikos dizaineriai "Beissoul & Einius" pristato naują albumą "Electrofashion" (+ audio)
prieš metus
Elektroninės muzikos dizaineriai "Beissoul & Einius" pristato naują albumą "Electrofashion" (+ audio)

Paklausus, kas pastaraisiais metais ryškiausiai atstovauja naująją elektroninės muzikos bangą Lietuvoje, turbūt daugelis paminėtų duetą "Beissoul & Einius". Vaikinai pripažinimo sulaukė tiek iš…

Šaltinis: music.lt
Stingas palaikymą Ukrainai išreiškė su galinga dainos „Russians“ interpretacija
prieš metus
Stingas palaikymą Ukrainai išreiškė su galinga dainos „Russians“ interpretacija

Stingas įrašė šiandien vėl aktualia tapusios senos dainos naują interpretaciją. Britų muzikos žvaigždė, kuri šių metų rugsėjo 25-ąją dieną koncertuos Kauno „Žalgirio" arenoje, socialinio tinklo…

Šaltinis: music.lt