prieš 5 mėnesius

Po 7-erių metų pertraukos su nauju albumu „True North“ ir singlu „I'm In“sugrįžta „a-ha“

Po 7-erių metų pertraukos su nauju albumu „True North“ ir singlu „I'm In“sugrįžta „a-ha“

Naujas „a-ha“ singlas „I'm In“ pasirodys liepos 8 dieną!

Pirmasis naujojo „a-ha“ albumo „True North“ singlas – „I'm In“, kuris pasirodys jau šį penktadienį, liepos 8 d.!

Iš anksto išsaugokite singlą naudodamiesi šia nuoroda ir būkite vieni pirmųjų, kurie jį išgirs: https://a-ha.lnk.to/Im_In_PreSave

Daugiau informacijos apie albumą, filmą ir singlą rasite toliau pateiktame pranešime spaudai.

„I'm In“

Naujasis „a-ha“ singlas „I'm In“ išleidžiamas 2022 m. liepos 8 d. Tai pirmoji būsimo albumo „True North“, kurį numatoma išleisti 2022 m. spalio 21 d., degustacija (visą informaciją apie išleidimą žr. toliau).

Elegiška, pakilios nuotaikos daina „I'm In“ pradeda „True North“. „Breathe in, Just breathe, There are times, Good times after these“ (Įkvėpk, tiesiog įkvėpk, Po šių laikų ateis geri laikai) dainuoja Mortenas Harketas savo emocionaliausiu balsu. Šiuo singlu Magne Furuholmenas, Mortenas ir Paulas Waaktaar-Savoy pradeda naują „a-ha“ etapą. Nuo pat pasaulinio proveržio su „Take On Me“ 1985 m. jie visada veržėsi į priekį.

Kurdami „True North“, „a-ha“ pasirinko naują požiūrį. Pirmasis jų naujų dainų rinkinys nuo 2015 m. išleisto „Cast In Steel“ yra daugiau nei paprastas albumas – ir unikalus „a-ha“. Nors „True North“ yra naujas albumas, jis taip pat yra filmas, kuriame užfiksuota, kaip „a-ha“ 2021 m. lapkritį įrašinėjo dainas Bode, Norvegijos mieste, esančiame 90 km už poliarinio rato. „Kiekvieną albumą mes tobuliname, norėdami pažiūrėti, ar nėra kitokio būdo“, – aiškina Paulas.

Magne, parašęs jaudinančią „I'm In“, sako, kad tai „daina apie visišką atsidavimą ir palaikymą žmogui, patiriančiam sunkumų. Tikrasis įsipareigojimas – tai tikėjimo šuolis. Visi žino, kaip sunku besąlygiškai įsipareigoti ir palaikyti, tačiau būtent to reikia, kad įvyktų kas nors vertinga – meilė, draugystė, pokyčiai, savęs tobulinimas, karjera, geresnis pasaulis. Žinoma, lengviau pasakyti, nei padaryti, bet viskas prasideda nuo požiūrio, o paskui – nuo žodžių ištarimo. Po to yra sunkus darbas, kad suvoktum, kokį potencialą turi tavo įsipareigojimas pasaulyje. Be tokio požiūrio viskas tiesiog užstringa prieštaringose ​​mintyse, abejonėse ir baimėse. Tiesiog pasakykite: „Aš esu“.

Ir daina „I'm In“, ir kitais 11 „True North“ kūrinių – šešis parašė Magne, šešis – Paulas – „a-ha“ pabrėžia jų įsipareigojimą grupei imtis kažko naujo.

Su šiuo vienuoliktuoju studijiniu albumu, kuris kartu yra ir labai betarpiškas jo kūrimo dokumentas, „a-ha“ įžengė į naują pasaulį. „Pirmiausia mums kilo mintis įrašyti studijinę sesiją gyvai, – pasakoja Paulas. – Tada – nufilmuoti studijinę sesiją. Tai peraugo į labiau prodiusavimą su Norvegijos orkestru „Arctic Philharmonic“, su kuriuo bendradarbiavome." Visa tai yra filme. Giliai paveikus ir nesuvokiamas filmas, lydintis dainą „I'm In“, yra paimtas iš ilgametražio filmo, kuris yra neatsiejama „True North“ dalis.

Filme „True North“ „a-ha“ koncertuoja ir įrašinėja kartu su orkestru. Be to, Magne, Mortenas ir Paulas, užfiksuoti kamera Bodės apylinkių kraštovaizdyje, diskutuoja apie „True North“. Pasikartojančiose vinjetėse aktoriai vaizduoja gyvenimą šiaurėje. Daugiamatis filmas tarsi sukuria pasakojimo lanką, įkūnijantį naujų dainų dvasią, parodančią, kaip mes visi esame susiję su aplinka. Ilgametis „a-ha“ bendradarbis Stianas Andersenas yra režisierius. „True North“ yra „a-ha“ laiškas iš poliarinio rato, poema iš tolimosios Norvegijos šiaurės su nauja muzika", – sako Magne.

Apie tai, kas artėja ir kur mes visi dabar esame, „True North“ dainos persmelktos vietos pojūčio ir gilaus ryšio su tuo, kaip sąveikaujame su aplinka. Šia nepagražinta siunta iš Norvegijos „a-ha“ parodo, iš kur jie kilę ir kas jie yra, ir koks nenutrūkstamas yra jų ryšys. Nenuostabu, kad „True North“ yra labiausiai atskleidžiantis, asmeniškiausias ir paveikiausias „a-ha“ albumas. Dar niekada „a-ha“ dvasia nebuvo taip atskleista.

Akimirksniu paveiki daina „I'm In“ apibrėžia sritį, kurią apima „True North“. Atvira stichijoms, tai trapi teritorija. Įmantrią orkestrinę aranžuotę sukūrė Kjetilas Bjerkestrandas, kurio ryšys su „a-ha“ tęsiasi nuo 1994 m. singlo „Shapes That Go Together“. Jis taip pat dirbo su Magne, Mortenu ir Paulu už „a-ha“ ribų. Nors „True North“ rodo, kad „a-ha“ imasi naujų darbo būdų, visiems trims grupės nariams svarbus ir tęstinumas.

Ieškoma pusiausvyros tarp naujo požiūrio ir „a-ha“ būdingų savybių, tarp pačių dainų ir visa apimančios „True North“ koncepcijos. „I'm In“ atveria duris į šį jaudinantį naują „a-ha“ skyrių. Niekas geriau jo neapibūdina.

„I'm In“ kaip garso singlas išleidžiamas 2022 m. liepos 8 d. "Tada – nufilmuoti studijinę sesiją. Tai peraugo į labiau prodiusavimą su Norvegijos orkestru, Arkties filharmonijos orkestru, su kuriuo bendradarbiavome." Visa tai yra filme. Giliai paveikus ir nesuvokiamas filmas, lydintis dainą „I'm In“, yra paimtas iš ilgametražio filmo, kuris yra neatsiejama „True North“ dalis.

Filme „True North“ „a-ha“ koncertuoja ir įrašinėja kartu su orkestru. Be to, Magne, Mortenas ir Paulas, užfiksuoti kamera Bodės apylinkių kraštovaizdyje, diskutuoja apie „True North“. Pasikartojančio pobūdžio vinjetėse aktoriai vaizduoja gyvenimą šiaurėje. Daugiaplaniame filme aprašoma pasakojimo arka, įkūnijanti naujųjų dainų dvasią ir parodanti, kaip mes visi esame susiję su aplinka. Filmo režisierius – ilgametis „a-ha“ bendradarbis Stianas Andersenas. „True North“ yra „a-ha“ laiškas iš už poliarinio rato, poema iš tolimosios Norvegijos šiaurės su nauja muzika", – sako Magne.

Apie tai, kas artėja ir kur mes visi dabar esame, „True North“ dainos persmelktos vietos pojūčio ir gilaus ryšio su tuo, kaip sąveikaujame su aplinka. Šia nepagražinta siunta iš Norvegijos „a-ha“ parodo, iš kur jie kilę ir kas jie yra, ir kaip ryšys tarp jų yra nenutrūkstamas. Nenuostabu, kad „True North“ yra labiausiai atskleidžiantis, asmeniškiausias ir paveikiausias „a-ha“ albumas. Dar niekada „a-ha“ dvasia nebuvo taip atskleista.

Akimirksniu paveiki daina „I'm In“ apibrėžia sritį, kurią apima „True North“. Atvira stichijoms, tai trapi teritorija. Įmantrią orkestrinę aranžuotę sukūrė Kjetilas Bjerkestrandas, kurio ryšys su „a-ha“ tęsiasi nuo 1994 m. singlo „Shapes That Go Together“. Jis taip pat dirbo su Magne, Mortenu ir Paulu kaip savarankiškais atlikėjais. Nors „True North“ rodo, kad „a-ha“ imasi naujų darbo būdų, visiems trims grupės nariams svarbus ir tęstinumas.

Ieškoma pusiausvyros tarp naujo požiūrio ir „a-ha“ būdingų savybių, tarp pačių dainų ir visa apimančios „True North“ koncepcijos. „I'm In“ atveria duris į šį jaudinantį naują „a-ha“ skyrių. Niekas geriau jo neapibūdina.

„I'm In“ kaip garso singlas išleistas 2022 m. liepos 8 d. Muzikinis vaizdo klipas, sukurtas iš filmo „True North“, taip pat išleidžiamas 2022 m. liepos 8 d.

Filmą „True North“ 2022 m. vasaros pabaigoje „Trafalgar Releasing“ išleidžia į kino teatrus pasirinktose pasaulio teritorijose.

Albumas „True North“ išleidžiamas 2022 m. spalio 21 d. Leidinius sudaro: kompaktinis diskas brangakmenių dėžutėje; sunkus juodas vinilas (2 x perdirbtas 12'' vinilas); ribotas deluxe leidimas (su knyga kietais viršeliais, kurioje yra 40 puslapių, 2 x LP plokštelės klijuotomis įmautėmis, CD kartoninėje įmautėje ir USB kortelė); skaitmeninis garso long-play parsisiuntimui ir transliacijai. Galima užsisakyti iš anksto.

Šaltinis: music.lt
Balandžio 18 d. vakarą Jurga pradėjo iniciatyvą „Groju iš balkono“
prieš 3 metus
Balandžio 18 d. vakarą Jurga pradėjo iniciatyvą „Groju iš balkono“

Po ketvirtadienį įvykusio Jurgos koncerto viename iš daugiabučių kiemų Garliavoje, Kaune, Jurga paskelbė startą naujai muzikinei iniciatyvai #grojuišbalkono. Balandžio 18 d., šeštadienį Jurga surengė…

Šaltinis: music.lt
 Istorinė „Bix“ kūryba — skaitmeninėse muzikos platformose
prieš 10 mėnesių
Istorinė „Bix“ kūryba — skaitmeninėse muzikos platformose

Šiemet už nuopelnus lietuviškai muzikai M.A.M.A. apdovanojimu įvertinta grupė „Bix“ su muzikos gerbėjais dalinasi istoriniais leidiniais. Praėjusią savaitę pirmą kartą skaitmeninėse platformose…

Šaltinis: music.lt
prieš metus
Andrius Mamontovas pristato pandemijos metu sukurtą albumą „Paleisk“

Savaitės pradžioje į išankstinę albumo perklausą pakvietęs keliasdešimt žmonių, Andrius Mamontovas visuomenei pagaliau pristato savo naujausią plokštelę „Paleisk“. Pirmosios pandemijos metu sukurtame…

Šaltinis: music.lt
Vilniuje laukiamo Michaelo Kiwanukos albumas nominuotas „Mercury“ prizui
prieš 2 metus
Vilniuje laukiamo Michaelo Kiwanukos albumas nominuotas „Mercury“ prizui

Džiugios naujienos – Vilniuje kitą vasarą laukiamo Michaelo Kiwanukos albumas „Kiwanuka“ buvo nominuotas „Mercury“ prizui. Tai jau trečias šio britų muzikanto albumas, paskelbtas geriausių metų albumų…

Šaltinis: music.lt