prieš 2 metus

Naujame „Kontakto“ sezone – dvylika Lietuvos šiuolaikinės muzikos kompozitorių premjerų

Keliauti po neatrastas garsines erdves šiemet vėl kviečia Vilniaus naujosios ir eksperimentinės muzikos renginių serija „Kontaktas“. Išsiilgusiems šviežio muzikos gūsio antrasis „Kontakto“ sezonas pasiūlys net dvylikos kūrinių premjeras, atliekamas Lietuvos ir užsienio muzikantų.

„Kontakto metu pristatomos išskirtinai naujos kompozicijos, o muzikos ir garso kūrėjai yra kviečiami tyrinėti skirtingas temas – išplėsto balso, konceptualios muzikos, kontraboso laukus“, – pasakoja renginių serijos sumanytoja, kompozitorė Juta Pranulytė.

Išskirtinė „Kontakto“ briauna – abipusis kūrybinis procesas, bendradarbiaujant kūrėjams ir atlikėjams. Abi pusės drauge eksperimentuoja, ieško naujų instrumentų raiškos būdų, permąsto kūrybines nuostatas bei dalinasi idėjomis ir eskizais kūrybinio proceso metu. „Būtent tokio dialogo labai trūksta naujosios muzikos lauke“, - sako J. Pranulytė.

Į muzikinius pažinimo eksperimentus šiemet leisis ne tik ryškūs Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjai. Trys koncertai, kuriuose nuskambės dvylika Lietuvos kompozitorių premjerų, nuo spalio iki gruodžio mėnesio atvirų naujoms patirtims klausytojų lauks Vilniuje: spalio 7 d. „KONZEPTMUSIK“, lapkričio 28 d. „EXTENDED VOICE“ ir gruodžio 16 d. „CONTRABASSE“.

Pirmosios premjeros metu spalio 7 d., 19 valandą laukiami visi improvizacijos ir konceptualios kūrybos gerbėjai. Tęsiant prieš metus užgimusį bendradarbiavimą su ansambliu „Synaesthesis" scenoje pasirodys jo nariai Simonas Kaupinis (tūba) ir Arminas Bižys (saksofonas).

„KONZEPTMUSIK“ programos kompozitoriai taip pat pasirinkti neatsitiktinai. Tai – ko gero konceptualiausi Lietuvos muzikos ir garso kūrėjai: Agnė Matulevičiūtė, Antanas Kučinskas, Snieguolė Dikčiūtė ir Simonas Nekrošius, vakaro metu labai skirtingais ir netikėtais būdais atskleisiantys savo idėjas. Tūba ir saksofonas, lydimi vaizdo, elektroninės muzikos medijų ir performanso elementų, naujai suskambės netikėtuose kontekstuose. Renginys vyks erdvėje Sodas 2123 (Vitebsko g. 23).

Antrajame koncerte „EXTENDED VOICE“ kompozitoriai Albertas Navickas, Jūra Elena Šedytė, Ričardas Kabelis ir Šarūnas Nakas kartu su Donatienne Michel-Dansac kvies išgirsti naujas šiuolaikinės vokalinės muzikos interpretacijas.

Pasaulinio lygio atlikėja, prancūzų sopranas Donatienne Michel-Dansac savo repertuare nevengia sudėtingiausių vokalinių kompozicijų, tokių kaip Luciano Berio „Sequenza III“, Pierre‘o Boulezo „Le marteau sans maître“ ir kt. Išgirsti šią aukšto kalibro atlikėją klausytojai turės galimybę lapkričio 28 d., 19 valandą Organum salėje (Savanorių pr. 1).

Trečiojo sezono koncerto „CONTRABASSE“ atlikėjas – ansamblio „MusikFabrik“ narys Florentin Ginot, vienas ryškiausių šių dienų kontrabosininkų, atliekantis išskirtinai šiuolaikinę muziką. Gruodžio 12 d. 19 val. Menų spaustuvės juodojoje salėje F. Ginot dalinsis naujai atrastu kontaktu su kompozitorių Rūtos Vitkauskaitės, Ramūno Motiekaičio, Andriaus Šiurio ir Ryčio Mažulio kūryba.

Provokuojančiai naujajai muzikai skirtos platformos „Kontaktas“ renginiuose ne tik atlikėjai ir kompozitoriai skatinami ieškoti ir iš naujo atrasti abipusį kontaktą. Klausytojo grandis šiame procese ne mažiau svarbi: šalia naujų raiškos formų kūrėjai ieško ir naujų prieigų prie klausytojo.

KONZEPTMUSIK

Data: 2021-10-07

Laikas: 19:00

Vieta: Sodas 2123 (Aktų salė) (Vitebsko g. 23, Vilnius 11350)

Atlikėjai: [Synaetshesis]: Arminas Bižys (Saksofonas) ir Simonas Kaupinis (Tūba)

Kompozitoriai: Agnė Matulevičiūtė, Antanas Kučinskas, Snieguolė Dikčiūtė, Simonas Nekrošius

EXTENDED VOICE

Data: 2021-11-28

Laikas: 19:00

Vieta: Organum salė (Savanorių pr. 1, Vilnius 03116 )

Atlikėja: Donatienne Michel-Dansac (Sopranas, Prancūzija)

Kompozitoriai: Albertas Navickas, Jūra Elena Šedytė, Ričardas Kabelis, Šarūnas Nakas

CONTRABASSE

Data: 2021-12-16

Laikas: 19:00

Vieta: Menų spaustuvė, juodoji salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius 01124)

Atlikėjas: Florentin Ginot (Kontrabosas, Prancūzija)

Kompozitoriai: Rūta Vitkauskaitė, Ramūnas Motiekaitis, Andrius Šiurys, Rytis Mažulis

Šaltinis: music.lt
Reperis Erke apie naujausią savo albumą: "Pats sau išduodu teisę kvėpuoti oru ir būti laisvu!"
prieš metus
Reperis Erke apie naujausią savo albumą: "Pats sau išduodu teisę kvėpuoti oru ir būti laisvu!"

„Prisikeliu iš tylos, nes kiekviena lyrika reikalauja savo ausų“, - tokiu sakiniu prieš metus reperis Erke kvietė visus į savo albumo „USA Memorialas“ pristatymą, 2021 metai buvo ne mažiau kūrybingi…

Šaltinis: music.lt
FOTOREPORTAŽAS | Andrea Bocelli Kauno „Žalgirio arenoje“
prieš 3 metus
FOTOREPORTAŽAS | Andrea Bocelli Kauno „Žalgirio arenoje“

Vienas populiariausių tenorų pasaulyje Andrea Bocelli surengė vienintelį koncertą Lietuvoje. 2020 m. sausio 10 d. Kauno „Žalgirio arenoje“ skambėjo operos arijos ir garsiausios tenoro dainos.…

Šaltinis: music.lt
prieš 3 metus
Atlikėja Daiva išleidžia pirmąją solinę dainą ir vaizdo klipą

Svajone pradėti solinį kelią tarp Vilniaus ir Londono kurianti Daiva (Daiva Starinskaitė) gyveno jau kurį laiką. Šiandien ji žengia svarbų žingsnį – kartu su vaizdo klipu išleidžiamas…

Šaltinis: music.lt