prieš metus

Legendinis festivalis "Bliuzo naktys" sugrįžta jau šį savaitgalį

Jau šį savaitgalį, liepos 1-2 dienomis, Varniuose, prie Lūksto ežero sugrįžta legendinis festivalis, vyksiantis 28-ąjį kartą – Bliuzo naktys! Festivalio programoje pramogos, festivalio tradicijos bei muzikos atlikėjai iš Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos!

„Susitinkame Varniuose, prie Lūksto po pandeminės pertraukos, tad nekantraujame ypatingai čia vėl išvysti visus festivalio gerbėjus besipuošiančius hipiškais apdarais, čia atvykstančiais ne tik su savo augintiniais, draugais, bet ir tėvais, besišypsančius ir visad kuriančius ypatingą festivalio atmosferą! Tikim, bus vienas geriausių vasaros savaitgalių su puikia bliuzo ir ne tik bliuzo muzika!“,- pasakoja festivalio prodiuseris Algirdas Barniškis – Blėka.

Sklinda legendos, kad būtent šiame festivalyje verta turėti savo pirmus kartus gyvenime: pirmus šokius pagal bliuzo muziką, pirmą nakvynę prie Lūksto ežero su pirmą kartą sutiktais naujais geriausiais draugais! Tokia „Woodstock“ festivalio dvasia pagaliau grįžta jau šį savaitgalį ir visus kvies švęsti gyvenimą bliuzuose!

Penktadienį, visus atvykusius festivaliautojus prie didžiosios scenos pakvies Domantas Razauskas su grupe „Vos Vos“. Bus galima tikėtis išgirsti muzikinių improvizacijų, ramybės, kosmoso ir aišku, poetiškai paslaptingų Domanto tekstų, kurie puikiai derės prie bliuzo muzikos aranžuočių! Legendinio „Woodstocko“ festivalio atmosferą kurs ir į festivalį sugrįžtantys – „Flash Voyage“, kurie praėjusiais metais išleidę mini albumą, lietuviškais tekstais pasakoja apie jausmus ir fantazijas persipinančias su realybe. 28-asis festivalis neįsivaizduojamas be festivalio himno autoriaus – Aleksandr Belkin pasirodymo, kurių metu dažniausiai įvyksta įvairios muzikinės kolaboracijos. Šiais metais Aleksandr Belkin su savo grupe, festivalio scenoje pasirodys kartu su svečiu, kilusiu iš Malaizijos, bet šiuo metu gyvenančiu ir kuriančiu Lietuvoje – Sherman Tan. Penktadienį į didžiąją festivalio sceną žengs ir ne mažiau pasiilgtas ir laukiamas – „Baltasis Kiras“, kuris ne kartą yra sakęs, kad būtent šis festivalis yra apie stebuklus, apie muzikos ir klausytojo intymiausią santykį ir draugystę! Po Baltojo Kiro pasirodymo festivalio scenoje dreifuos geriausio septintojo, aštuntojo ir devintojo dešimtmečių muzikos garsai, kviesdami panirti į tą patį sapną, atliekami grupės – „Garbanotas“. Penktadienio muzikos programą vainikuos legendinio gitaristo Gary Moore sūnus – Jack Moore su projektu Gary Moore Tribute band feat. Jack Moore. Jack Moore yra jaunas ir labai talentingas gitaristas bei kompozitorius, kuriam meilę muzikai, keliaujant po koncertus ir festivalius įskiepio būtent tėtis. Po koncertų tradiciškai muzikantai nesiskirstys ir lips į sceną netikėtumų pažeriančių Jam Session.

Šeštadienį, vos prabudus festivaliautojų lauks ne tik įvairiausios pramogos bei veiklos, bet ir vidurdienį prasidedantys koncertai prie legendinio ąžuolo - „Baltic Pallets One Man Stage“ scenoje. Čia klausytojų lauks „Hillbilies with Guns“, Mantas Varnas, Lukas Pilkauskas, Freestarz bei Gabrielė Vilkickytė! Šioje scenoje įvyks ir festivalio projekto „Džemas ant Bliuzo suoliuko“ pašnekesiai bei bliuzo improvizacijos su festivalio organizatoriumi Algirdu Barniškiu – Blėka.

Šeštadienio vakarą į didžiąją festivalio sceną pirmą kartą lips grupė „Kedrostuburas“ bei dainų autorė ir atlikėja – Alina Orlova, kuri kvies nukeliauti į Mėnulį, pasinerti į melancholijos pilną mamuto pasaulį ar į stebuklingą akimirką, kai brėkšta aušra. Pirmų kartų festivalio scenoje seriją pratęs ir minimalistinis, ritmingas, švelniai psichodelinis, indie-folk duetas – „Kamanių šilelis“, per savo gyvavimo 10-metį subūręs nemažą skaičių Lietuvos klausytojų, kurių tikrai rasis ir festivalyje „Bliuzo naktys“. Šeštadienį festivalyje pasirodymą surengs bliuzroko, soulo muzikos gitaristas, dainų autorius ir dainininkas iš Jungtinės Karalystės – Ben Poole, paskutinį kartą didžiojoje scenoje Varniuose stovėjęs 2019 metais, per lietų ir tuomet stebėjęsis, kaip festivalio lankytojai, bet kokiu oru kuria ypatingą nuotaiką! Ypatingą nuotaiką visiems festivaliautojams sukurs ir atlikėja, be kurios šis festivalis neįsivaiduojamas – Arina & Veto Bank! Arinos įvaizdis festivalyje kasmet kinta, tačiau balsas, atlikimo maniera ir charakteris – visada toks pats. Šeštadienio muzikinę programą festivalis baigs su latvių grupe, kilusia iš legendinio „Bite‘s Blues Club“ – „Bite‘s Blues Band“! Šie muzikantai miksuoja ilgametę patirtį, domėjimąsi muzika su tikra gyvenimo aistra ir būdami scenoje klausytojams dovanoja magišką ir išskirtinę patirtį.

Prieš ateinantį savaitgalį belieka pasikartoti festivalio himno žodžius, kurie byloja išmintį – nepamiršk palapinės ir piniginės bei atvykti į įspūdingą gamtos kampelį, Varnių regioninį parką, prie įspūdingojo Lūksto ežero!

Šaltinis: music.lt
Premjera: Vilniuje koncertuosiantis duetas „Sofi Tukker“ pristatė naują video
prieš 4 metus
Premjera: Vilniuje koncertuosiantis duetas „Sofi Tukker“ pristatė naują video

Pasaulinę šlovę pelnęs niujorkiečių duetas „Sofi Tukker“ pristato naują vaizdo klipą „Purple Hat“. Balandžio 21 d. koncertuoti į Vilnių grįšiantis duetas naujame video įamžino beprotišką šėlsmą ir…

Šaltinis: music.lt
Gastroles Europoje paskelbęs Niklas Paschburg pristatė naują singlą ir vaizdo klipą
prieš 4 metus
Gastroles Europoje paskelbęs Niklas Paschburg pristatė naują singlą ir vaizdo klipą

Sausio 15 d. gastroles po Europą paskelbęs vokiečių kompozitorius ir pianistas Niklas Paschburg toliau džiugina melomanus. Oficialiai patvirtinęs, kad balandžio 24 d. koncertuos Vilniuje, pasaulinę…

Šaltinis: music.lt
RENGINIO RECENZIJA | „Daddy Was A Milkman“ ir jo kosminė odisėja Vilniuje
prieš 4 metus
RENGINIO RECENZIJA | „Daddy Was A Milkman“ ir jo kosminė odisėja Vilniuje

Baigiantis lapkričiui dar prieš didžiąją „ką man jam/jai ?“ padovanoti karštligę – vilniečius ir miesto svečius į „Siemens areną“ sukvietė Ignas Pocūnas a.k.a. „Daddy Was A Milkman“. Šio žmogaus, ko…

Šaltinis: music.lt