prieš metus

Konkurso "Garažas" laimėtojai dargana išleidžia debiutinį EP albumą „Gaudantys Vėją“

Pavasarį netikėtai laimėję jaunų grupių konkursą Garažas, indie–soul’o grupė dargana dalinasi debiutiniu EP albumu „Gaudantys Vėją“. Albume dvejus metus vystyti kūriniai, kuriuose pasakojama apie jauno žmogaus nepasitikėjimą savimi, perdegimą bei norą vėl tapti vaiku, kai gaudydavai vėją nesiekiant pakeist jo krypties.

„Mes visi iš dalies gaudome vėją, jėgą, kuriai sunku pasipriešinti. Gali pasiduoti, ieškoti užuovėjos, bet viskas sugula į išmokimą racionaliai įvertinti situaciją. Todėl albumas ir yra apie bandymą pasipriešinti nepilnavertiškumo jausmui, norima išsilaisvinti nuo primestų, o neretai paties susikurtų įsitikinimų. Kūriniuose baimės meilei be atsako, nerimo, perdegimo, stereotipų apmąstymai.“ – albumo idėja dalinasi grupės lyderė Livija Gelumbauskaitė.

Albumo idėjai nemažą įtaką padarė romanas „Rugiuose prie bedugnės“, kuriame liečiama jaunam žmogui aktuali vaikystės ir suaugusiojo gyvenimo skirtis, susidūrimas su nepatogia realybe. „Gaudantys Vėją“ albumas ir yra apie troškimą, bent vienai dienai tapti vaiku, gaudyt vėją, nebūtinai visada daryti kažką prasminga, anot kūrėjų, džiaugsmas yra prasmingas tikslas savaime. Tai viena iš priežasčių kodėl ir patys kūriniai turėjo pereiti keletą fazių, kol įgavo šiandien girdimą versiją.

„Mes ieškojom, laužėm galvas beveik dvejus metus dėl šių keturių kūrinių. Kiekviena daina turėjo įvairių versijų, pavyzdžiui „Neramu“, perėjo mažiausiai penkias versijas, išgirdus fragmentus net negalėtum pasakyt, kad klausomasi tos pačios dainos.

Kiekvienas kūrinys buvo labai didelis tobulėjimas mums kaip komandai, kaip muzikantams, pradėjome geriau suprasti vienas kitą. Nors procesas buvo gan lėtas, kiekybiškai neproduktyvus, bet mus labai priartino prie unikalaus dargana skambesio atradimo“ – prisimena kūrybinį procesą Livija.

Grupė dargana, šiandienine sudėtimi, susibūrė dar 2019 metais, kai grupės lyderė Livija Gelumbauskaitė tapo pagrindine kūrinių autorė ir iniciatorė. Tais metais gimė pirmosios idėjos, kūriniai, kurie pirmąsyk viešiau nuskambėjo Gatvės Muzikos dienose bei Muzikos Inkubatoriuje Novus 2020–aisiais. Būtent tais metais grupė debiutavo ir su pirmuoju kūriniu „Prasilenkti“. 2021–uosius grupė skyrė naujai kūrybai, idėjom vystyti, o 2022–aisiais pradėjo albumo įrašų procesą bei pavasarį įžengė į jaunų grupių konkurso Garažas sceną, kur laimėjo pirmąją vietą.

„Nuoširdžiai tikėjome savo muzika, bet toks stiprus komisijos ir publikos įvertinimas peršoko visus lūkesčius. Pergalė Garaže mus labai stipriai stumtelėjo pirmyn ir parodė kryptį – nesustoti ir nieko nelaukiant pradėti darbus ties nauja muzika.“

Prie albumo įrašų prisidėjo Jurgis Masilionis, kuris suvedė ir įrašė viso albumo kūrinius Kirtimų Kultūros Centre. Įrašuose trimitu groja Domas Kazlas, saksofonu Mindaugas Lisauskas. JP Braddock albumą sumasterino, o albumo viršelio autorės Ugnė Glinskytė ir Livija Gelumbauskaitė.

Grupės dargana naujausią EP albumą galima išgirsti visose muzikos klausymosi platformose, o greitu metu bus paskelbti koncertai visoje Lietuvoje.

Šaltinis: music.lt
Dainotas Varnas pristato kalėdinę dainą: ne dovanos, o meilė teikia džiaugsmą
prieš 2 metus
Dainotas Varnas pristato kalėdinę dainą: ne dovanos, o meilė teikia džiaugsmą

Dainotas Varnas pristato naujausios savo dainos „Kalėdų paslaptis“ vaizdo klipą. Dainininkas sako, kad šiemet žiemos šventės, bus neįprastos, todėl ieškoti savyje gražių jausmų, gerumo būtina labiau…

Šaltinis: music.lt
Lietuvos muzikos verslo asociacija: Didžiausių renginių organizatoriai nusivylę: jų siūlymus Vyriausybė ignoruoja
prieš 3 metus
Lietuvos muzikos verslo asociacija: Didžiausių renginių organizatoriai nusivylę: jų siūlymus Vyriausybė ignoruoja

Kultūros, sporto, pramogų ir kitų renginių sektoriaus kūrėjų bei organizacijų atstovai nusivylę: Kultūros ministerija pakvietė juos išsakyti savo siūlymus dėl renginių ribojimo švelninimo, tačiau į…

Šaltinis: music.lt
Vasarai įsibėgėjus Ledi Ais pristato naują dainą
prieš metus
Vasarai įsibėgėjus Ledi Ais pristato naują dainą

Praėjusį rudenį po ilgos pertraukos grįžusi žinomų hitų „Laukiu tavo laiško“ ir „Jis“ atlikėja Ledi Ais šiandien pristato dar vieną autorinį kūrinį - „Nemiga“. „Labai ilgai svajojau apie grįžimą prie…

Šaltinis: music.lt
Dabarties ir ateities Lietuvos scenos žvaigždynas – LMTA gimtadienio šventėje Lukiškių aikštėje
prieš 6 dienas
Dabarties ir ateities Lietuvos scenos žvaigždynas – LMTA gimtadienio šventėje Lukiškių aikštėje

Ieva Prudnikovaitė, Rafailas Karpis, Gediminas Storpirštis, Ilona Balsytė, Aidas Giniotis, Asta Krikščiūnaitė ir kitos žinomos muzikos, teatro, šokio ir kino pasaulio pavardės puošia Lietuvos muzikos…