prieš metus

Konkurso "Garažas" laimėtojai dargana išleidžia debiutinį EP albumą „Gaudantys Vėją“

Pavasarį netikėtai laimėję jaunų grupių konkursą Garažas, indie–soul’o grupė dargana dalinasi debiutiniu EP albumu „Gaudantys Vėją“. Albume dvejus metus vystyti kūriniai, kuriuose pasakojama apie jauno žmogaus nepasitikėjimą savimi, perdegimą bei norą vėl tapti vaiku, kai gaudydavai vėją nesiekiant pakeist jo krypties.

„Mes visi iš dalies gaudome vėją, jėgą, kuriai sunku pasipriešinti. Gali pasiduoti, ieškoti užuovėjos, bet viskas sugula į išmokimą racionaliai įvertinti situaciją. Todėl albumas ir yra apie bandymą pasipriešinti nepilnavertiškumo jausmui, norima išsilaisvinti nuo primestų, o neretai paties susikurtų įsitikinimų. Kūriniuose baimės meilei be atsako, nerimo, perdegimo, stereotipų apmąstymai.“ – albumo idėja dalinasi grupės lyderė Livija Gelumbauskaitė.

Albumo idėjai nemažą įtaką padarė romanas „Rugiuose prie bedugnės“, kuriame liečiama jaunam žmogui aktuali vaikystės ir suaugusiojo gyvenimo skirtis, susidūrimas su nepatogia realybe. „Gaudantys Vėją“ albumas ir yra apie troškimą, bent vienai dienai tapti vaiku, gaudyt vėją, nebūtinai visada daryti kažką prasminga, anot kūrėjų, džiaugsmas yra prasmingas tikslas savaime. Tai viena iš priežasčių kodėl ir patys kūriniai turėjo pereiti keletą fazių, kol įgavo šiandien girdimą versiją.

„Mes ieškojom, laužėm galvas beveik dvejus metus dėl šių keturių kūrinių. Kiekviena daina turėjo įvairių versijų, pavyzdžiui „Neramu“, perėjo mažiausiai penkias versijas, išgirdus fragmentus net negalėtum pasakyt, kad klausomasi tos pačios dainos.

Kiekvienas kūrinys buvo labai didelis tobulėjimas mums kaip komandai, kaip muzikantams, pradėjome geriau suprasti vienas kitą. Nors procesas buvo gan lėtas, kiekybiškai neproduktyvus, bet mus labai priartino prie unikalaus dargana skambesio atradimo“ – prisimena kūrybinį procesą Livija.

Grupė dargana, šiandienine sudėtimi, susibūrė dar 2019 metais, kai grupės lyderė Livija Gelumbauskaitė tapo pagrindine kūrinių autorė ir iniciatorė. Tais metais gimė pirmosios idėjos, kūriniai, kurie pirmąsyk viešiau nuskambėjo Gatvės Muzikos dienose bei Muzikos Inkubatoriuje Novus 2020–aisiais. Būtent tais metais grupė debiutavo ir su pirmuoju kūriniu „Prasilenkti“. 2021–uosius grupė skyrė naujai kūrybai, idėjom vystyti, o 2022–aisiais pradėjo albumo įrašų procesą bei pavasarį įžengė į jaunų grupių konkurso Garažas sceną, kur laimėjo pirmąją vietą.

„Nuoširdžiai tikėjome savo muzika, bet toks stiprus komisijos ir publikos įvertinimas peršoko visus lūkesčius. Pergalė Garaže mus labai stipriai stumtelėjo pirmyn ir parodė kryptį – nesustoti ir nieko nelaukiant pradėti darbus ties nauja muzika.“

Prie albumo įrašų prisidėjo Jurgis Masilionis, kuris suvedė ir įrašė viso albumo kūrinius Kirtimų Kultūros Centre. Įrašuose trimitu groja Domas Kazlas, saksofonu Mindaugas Lisauskas. JP Braddock albumą sumasterino, o albumo viršelio autorės Ugnė Glinskytė ir Livija Gelumbauskaitė.

Grupės dargana naujausią EP albumą galima išgirsti visose muzikos klausymosi platformose, o greitu metu bus paskelbti koncertai visoje Lietuvoje.

Šaltinis: music.lt
RENGINIO RECENZIJA | „Vilkų žiema“: kai šeštąjį kartą metaliniai vilkai žiemojo
prieš 4 metus
RENGINIO RECENZIJA | „Vilkų žiema“: kai šeštąjį kartą metaliniai vilkai žiemojo

Vilnius turi išskirtinę erdvę, kurią šeštus metus iš eilės aplanko žiema ir ne šiaip žiema, o „Vilkų žiema“. Vasario 1 d. legendiniame sostinės pastate –„Kablys“ bemaž septynias valandas siautėjo…

Šaltinis: music.lt
Monika Liu pristato kūrinį lietuvių kalba - lyg iš retro plokštelės
prieš 4 metus
Monika Liu pristato kūrinį lietuvių kalba - lyg iš retro plokštelės

Išskirtine kūryba ir drąsiu įvaizdžiu stebinanti atlikėja Monika Liu pristato pirmąjį savo kūrinį lietuvių kalba, pulsuojantį lietuviškos muzikos retro dvasia. Šmaikštus ir melodingas kūrinys…

Šaltinis: music.lt
Vilniaus Vingio parke prasidėjo muzikos festivalis „Summer In The City“
prieš metus
Vilniaus Vingio parke prasidėjo muzikos festivalis „Summer In The City“

Didžiausioje šalyje koncertų aikštelėje Vingio parke Vilniuje startavo pirmasis šios vasaros muzikos festivalis „Summer In The City“. Vienos dienos muzikos fiestą, kurios pagrindinėmis žvaigždėmis yra…

Šaltinis: music.lt
 „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ vinilas pretenduoja tapti spalvingiausia lietuviška plokštele
prieš 2 metus
„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ vinilas pretenduoja tapti spalvingiausia lietuviška plokštele

Visuomet scenoje spalvingi ir nuotaikingi „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ nestokoja spalvų ir muzikos leidiniuose. Jau trečią kartą išleistas grupės vinilas „Dantų plokštelė“ pretenduoja tapti…

Šaltinis: music.lt