prieš 2 metus

Konkurso "Garažas" laimėtojai dargana išleidžia debiutinį EP albumą „Gaudantys Vėją“

Pavasarį netikėtai laimėję jaunų grupių konkursą Garažas, indie–soul’o grupė dargana dalinasi debiutiniu EP albumu „Gaudantys Vėją“. Albume dvejus metus vystyti kūriniai, kuriuose pasakojama apie jauno žmogaus nepasitikėjimą savimi, perdegimą bei norą vėl tapti vaiku, kai gaudydavai vėją nesiekiant pakeist jo krypties.

„Mes visi iš dalies gaudome vėją, jėgą, kuriai sunku pasipriešinti. Gali pasiduoti, ieškoti užuovėjos, bet viskas sugula į išmokimą racionaliai įvertinti situaciją. Todėl albumas ir yra apie bandymą pasipriešinti nepilnavertiškumo jausmui, norima išsilaisvinti nuo primestų, o neretai paties susikurtų įsitikinimų. Kūriniuose baimės meilei be atsako, nerimo, perdegimo, stereotipų apmąstymai.“ – albumo idėja dalinasi grupės lyderė Livija Gelumbauskaitė.

Albumo idėjai nemažą įtaką padarė romanas „Rugiuose prie bedugnės“, kuriame liečiama jaunam žmogui aktuali vaikystės ir suaugusiojo gyvenimo skirtis, susidūrimas su nepatogia realybe. „Gaudantys Vėją“ albumas ir yra apie troškimą, bent vienai dienai tapti vaiku, gaudyt vėją, nebūtinai visada daryti kažką prasminga, anot kūrėjų, džiaugsmas yra prasmingas tikslas savaime. Tai viena iš priežasčių kodėl ir patys kūriniai turėjo pereiti keletą fazių, kol įgavo šiandien girdimą versiją.

„Mes ieškojom, laužėm galvas beveik dvejus metus dėl šių keturių kūrinių. Kiekviena daina turėjo įvairių versijų, pavyzdžiui „Neramu“, perėjo mažiausiai penkias versijas, išgirdus fragmentus net negalėtum pasakyt, kad klausomasi tos pačios dainos.

Kiekvienas kūrinys buvo labai didelis tobulėjimas mums kaip komandai, kaip muzikantams, pradėjome geriau suprasti vienas kitą. Nors procesas buvo gan lėtas, kiekybiškai neproduktyvus, bet mus labai priartino prie unikalaus dargana skambesio atradimo“ – prisimena kūrybinį procesą Livija.

Grupė dargana, šiandienine sudėtimi, susibūrė dar 2019 metais, kai grupės lyderė Livija Gelumbauskaitė tapo pagrindine kūrinių autorė ir iniciatorė. Tais metais gimė pirmosios idėjos, kūriniai, kurie pirmąsyk viešiau nuskambėjo Gatvės Muzikos dienose bei Muzikos Inkubatoriuje Novus 2020–aisiais. Būtent tais metais grupė debiutavo ir su pirmuoju kūriniu „Prasilenkti“. 2021–uosius grupė skyrė naujai kūrybai, idėjom vystyti, o 2022–aisiais pradėjo albumo įrašų procesą bei pavasarį įžengė į jaunų grupių konkurso Garažas sceną, kur laimėjo pirmąją vietą.

„Nuoširdžiai tikėjome savo muzika, bet toks stiprus komisijos ir publikos įvertinimas peršoko visus lūkesčius. Pergalė Garaže mus labai stipriai stumtelėjo pirmyn ir parodė kryptį – nesustoti ir nieko nelaukiant pradėti darbus ties nauja muzika.“

Prie albumo įrašų prisidėjo Jurgis Masilionis, kuris suvedė ir įrašė viso albumo kūrinius Kirtimų Kultūros Centre. Įrašuose trimitu groja Domas Kazlas, saksofonu Mindaugas Lisauskas. JP Braddock albumą sumasterino, o albumo viršelio autorės Ugnė Glinskytė ir Livija Gelumbauskaitė.

Grupės dargana naujausią EP albumą galima išgirsti visose muzikos klausymosi platformose, o greitu metu bus paskelbti koncertai visoje Lietuvoje.

Šaltinis: music.lt
Lietuvoje pirmą kartą koncertuos legendinė vokiečių roko grupė „RAGE“
prieš 4 metus
Lietuvoje pirmą kartą koncertuos legendinė vokiečių roko grupė „RAGE“

Šių metų muzikinis rudeninis derlius žada būti skalsus: į Lietuvą pirmą kartą atvyks Vokietijos sunkiojo roko mohikanai „Rage“. Sausio mėnesį jie išleido savo 25-tą studijinį albumą „Wings Of Rage“,…

Šaltinis: music.lt
„Awakening Sun“ festivalis „Bundanti Saulė“ jau šį šeštadienį Lofte!
prieš 2 metus
„Awakening Sun“ festivalis „Bundanti Saulė“ jau šį šeštadienį Lofte!

Paskutinį pavasario savaitgalį Loftas taps naujo festivalio atsiradimo vieta. Prieš daugiau nei dešimtmetį susikūrusi grupė „Awakening Sun“ pristato savo pirmąjį festivalį - „Bundanti Saulė Fest“ ir…

Šaltinis: music.lt
FOTO REPORTAŽAS | Elektroninės muzikos sunkiasvoriai „Moderat“
prieš 7 mėnesius
FOTO REPORTAŽAS | Elektroninės muzikos sunkiasvoriai „Moderat“

Spalio 26 d. Vilnius sulaukė svarbaus muzikos įvykio - šaltoką rudens vakarą į Lietuvą sugrįžo vokiečių elektroninės muzikos sunkiasvoriai „Moderat“. Praėjusiais metais ši „supergrupė“ iš naujo atrado…

Šaltinis: music.lt
Po įspūdingo koncerto, grupė „ba.” nesustoja: pasirodys festivalyje „Karklėje”
prieš 2 metus
Po įspūdingo koncerto, grupė „ba.” nesustoja: pasirodys festivalyje „Karklėje”

Vos prieš porą dienų, grupė „ba.“, su jos lyderiu Benu Aleksandravičiumi priešakyje, Vingio parke surengė didžiausią koncertą karjeroje, vainikavusį kūrybos ir pasiekimų dešimtmetį lietuviškojo roko…

Šaltinis: music.lt