prieš 9 mėnesius

Juodojo rago vakarai Melnragės bibliotekoje/LIEPA

Juodojo rago vakarai Melnragės bibliotekoje/LIEPA

Dovanojame jums „Juodojo rago vakarai“ programą, skirtą kultūriniams vasaros renginiams. Susitikimai vyksta kiekvieną antradienį Klaipėdos m. sav. Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje (Molo g. 60). Antrasis renginių ciklo etapas prasideda liepos 11 d., 18.00 val., su klasikinės muzikos koncertu „Smėlyje įspaustos pėdos lieka amžinai“. Koncertą atliks Operos dainininkas ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Mindaugas Rojus bei pianistė Inga Maknavičienė, tarptautinių konkursų laureatė ir natų leidinio „Pirmosios kregždės“ sudarytoja ir redaktorė.

Mes džiaugiamės, kad po kelių kultūrinių vakarų jau sulaukiame didelio susidomėjimo vasaros renginiais. Tie, kurie skambina ir lanko biblioteką, užduoda daug klausimų apie renginių repertuarą. Mums, bibliotekininkams, malonu girdėti publikos susižavėjimo šūksnius ir plojimus, kurie džiugina tiek dalyvius, tiek mus. Esame laimingi matydami, kad žmonės išeina iš renginių su geromis emocijomis ir šiltu jausmu, ir net grįžta. Mes laukiame visų su didele džiaugsmo širdimi", – pasakoja bibliotekininkė Inesa Atkočaitienė.

Liepos 13 d. laukiame įdomaus susitikimo su Lietuvos Sveikuolių sąjungos garbės prezidentu Dainiumi Kepeniu. Jis pristatys savo naują knygą „Sveikata. Jaunumas. Grožė“, kuri yra pirmasis išleistas 1928 m. knygos leidimas, padėsiantis šių dienų skaitytojui geriau suprasti filosofo Vydūno minčių prasmę. Vydūno išmintis yra aktualesnė nei bet kada, todėl šis pristatymas bus labai įdomus. Taip pat bus pristatytas dešimties metų visuomenės sveikatinimo planas, paremtas Vydūno filosofija.

Liepos 18 d. kviečiame visus gerbėjus ir bičiulius į pokalbį apie lietuvių teatro ir kino aktorių Vytautą Paukštę. Bus pristatyta neseniai išleista knyga „Pagrindinis vaidmuo – Vytautas Paukštė“, kurios sudarytojai yra teatrologė Daiva Šabasevičienė ir aktoriaus dukra Ada Paukštytė. Vytautas Paukštė dirbo Klaipėdos dramos teatre iki pat paskutinių gyvenimo metų, sukūrė daugiau nei šimtą trisdešimt vaidmenų teatre ir apie septyniasdešimt kine. Jis suformavo Lietuvos teatro žiūrovų skonį ir aktorinės meistrystės standartus. Šią liepą minėsime 91-ąsias aktoriaus mirties metines. Renginį moderuos Jonas Baranauskas, o muziką atliks Andrius Zalieska.

Liepos 24 d. bus pristatytas leidinys „Armėnų tautos istorijos atspindžiai XIX a. pab.-XX a. pr. lietuvių spaudoje“, kartu su paveikslų iš knygos paroda. Leidinyje publikuojami straipsniai, išspausdinti Lietuvos periodikoje „Aušra“, „Varpas“, „Tėvynės sargas“, „Viltis“ ir kt. 1885–1923 m., kurie aktualūs armėnų tautos istorijos klausimais. Renginyje dalyvaus leidinio sudarytojas Ruslan Arutiunan.

Liepos 25 d. bus surengtas koncertas „Visos upės suteka į vieną“ moterų vokalinio ansamblio „Vivace“ (vadovė Jurgita Gelumbickienė) atlikimu.

Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Marinistinė veiklos kryptis organizuos vaikų vasaros stovyklą „Mėlynasis krantas“ nuo liepos 24 iki rugpjūčio 4 dienos. Norintys dalyvauti gali registruotis telefonu +370 46 498041. Stovykloje vaikai gaus įdomios jūrų tematikos švietimas ir susitikimus. Jie galės pasijusti kaip tikri jūreiviai, išmokti žvejybos ir gelbėjimo ypatumus, sužinoti apie jūros aplinkosaugą ir daug laiko praleisti gamtoje.

Išsamesnę informaciją rasite Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos interneto svetainėje: www.biblioteka.lt, taip pat jų Facebook ir Instagram paskyrose

„The Rolling Jovi“ ar „Bon Stones“? Jon Bon Jovi atskleidė paauglystėje „grojęs“ grupėje su Micku Jaggeriu
prieš 3 metus
„The Rolling Jovi“ ar „Bon Stones“? Jon Bon Jovi atskleidė paauglystėje „grojęs“ grupėje su Micku Jaggeriu

Neseniai „Bon Jovi“ vokalistas dalyvavo Gary Kemp bei Guy Pratt tinklalaidėje „Rockonteurs“ ir prisiminė senus laikus. Pasirodo, būdamas 18-os, Jon dirbo „The Power Station“ įrašų studijoje Niujorke…

Šaltinis: music.lt
Žvilgsnis atgal | Prieš 50 metų... 20 geriausių 1971 m. roko albumų: Black Sabbath, Led Zeppelin, ELP, Pink Floyd, The Who ir kt.
prieš 3 metus
Žvilgsnis atgal | Prieš 50 metų... 20 geriausių 1971 m. roko albumų: Black Sabbath, Led Zeppelin, ELP, Pink Floyd, The Who ir kt.

1971-ieji buvo kupini eklektikos metai – vienos grupės kūrė 20 minučių trunkančius epus, o kitos kaip tik atsisakė eksperimentų ir grįžo prie „grynakraujo“ rokenrolo. 1971-aisiais JAV oficialus…

Šaltinis: music.lt
prieš 2 metus
Lietuvos miestuose - neseniai antrąjį albumą pristačiusios grupės "blank" koncertai

2021-ųjų gruodį pristačiusi antrąjį pilnametražį albumą „Identity Fair“, alternatyvios muzikos grupė „blank“ koncertinio turo metu aplankys penkis Lietuvos miestus. Naujajame albume grupė toliau…

Šaltinis: music.lt