prieš 2 metus

Iggy Pop bus įteikta „Polar Music Prize“ premija

Iggy Pop bus įteikta „Polar Music Prize“ premija

Šiandien (vasario 8 d.) paskelbta, kad šiemet pirmąkart Lietuvoje koncertuosiantis legendinis pankroko krikštatėvis Iggy Popas laimėjo „Polar Music Prize“ premiją. Šiemet birželio 16 d. „Compensa“ koncertų salėje Viniuje įspūdingą šou surengsianti muzikos ikona, kartu su šiuolaikinės muzikos grupe „The Ensemble intercontemporain“, tapo 2022-ųjų metų „Polar Music Prize“ laureatais. Iškiliminga apdovanojimų ceremonija vyks šių metų gegužės 24 d., antradienį, Stokholme, viešbutyje „Grand Hotel“.

Muzikos apdovanojimas „Polar Music Prize“, garsėjantis kaip prestižiškiausias muzikos apdovanojimas, šiemet bus įteiktas 30-ąjį kartą. 1992 m. pirmuoju jo laureatu buvo grupės „The Beatles“ muzikantas ir solo atlikėjas Paulas McCartney. Premija garsina visus muzikos žanrus ir kasmet pagerbia du laureatus: vienas atstovauja populiariajai muzikai, kitas - klasikinei. Abiems atitenka milijono Švedijos kronų (apie 110 602 JAV dolerių) piniginis prizas.

„Polar Music Prize“ generalinė direktorė Marie Ledin sakė: „Džiaugiamės, kad po dvejų metų pertraukos, kurią lėmė pandemija, 2022 m. sugrįžtame su dviem neįtikėtinai vertais laureatais. Iggy Popas yra unikalus, niekas kitas nėra panašus į jį. „The Ensemble intercontemporain“ yra novatoriškas kolektyvas, o jų kūryba padėjo praplėsti šiuolaikinės klasikinės muzikos ribas. Džiaugiamės, kad galime susiburti ir pagerbti svarbius abiejų laureatų darbus“.

„Žinojau, kad „Polar Music Prize“ yra gavę labai daug puikių žmonių, todėl man tai malonus žingsnis. Man tai didelė garbė. Nekantrauju gegužės mėnesį atvykti į Stokholmą atsiimti premijos“, - sakė laureatu paskelbtas Iggy Popas.

„The Ensemble intercontemporain“ muzikos vadovas Matthias Pintscheris sakė: „Be galo džiaugiuosi, kad gegužę atvyksiu į Stokholmą atsiimti „The Ensemble intercontemporain“ skirto „Polar Music Prize“ apdovanojimo“.

Iggy Popas, kurio tikras vardas Jamesas Newellas Osterbergas, yra pankroko pradininkas ir vienas įtakingiausių pasaulio muzikantų, daugiau nei penkis dešimtmečius džiuginantis naujovėmis ir įkvepiantis kitus atlikėjus. Jis yra surengęs nemažai koncertinių pasirodymų, kurie pateko į rokenrolo istoriją. Jo, kaip solo atlikėjo ir kaip grupės „The Stooges“ lyderio, kūrybos katalogas yra nepakartojamos klasės. Iggy Popo išskirtinis balsas, aura ir požiūris padėjo įžiebti ugnį, kuri nutiesė kelius pankroko, grunge'o ir alternatyviosios muzikos pasauliuose.

Jo įtaką mini kai kurie garsiausi muzikos industrijos atstovai. Alice'as Cooperis apibūdino Iggy Popą kaip „gamtos jėgą“. Iš Iggy Popo patirties sėmėsi tokios grupės kaip „The Sex Pistols“, „Nirvana“, „The Smiths“, „Depeche Mode“, „Nine Inch Nails“, „Queens Of The Stone Age“, „Joy Division“, Siouxsie Sioux ir daugelis kitų. Net populiariosios muzikos atlikėjai yra minėję jo įtaką. 2020 m. žurnale „Interview Magazine“ popdainininkė Miley Cyrus sakė, kad „žmonės manęs klausia, iš ko mokiausi judesių scenoje, ir aš visada sakau, kad iš Iggy Popo“.

Iggy Popas yra tikra ikona, kurios laikui nepaveiki kūryba ir išskirtinis talentas toliau plečia muzikos ribas ir įkvepia daugybę muzikantų.

„Iš pradžių bandžiau rašyti roko operas, meno kūrinius, bet man nesisekė. Pradėjau kurti paprastus, ilgus kūrinius, kurie turėjo gerą ritmą. Man pasisekė, kad taip gerbiau ir domėjausi tuo, ką septintajame dešimtmetyje darė Bobas Dylanas. Nenorėjau nė iš tolo priartėti prie jo mėgdžiojimo ar bandymo daryti tai, ką jis daro. Tai neleido man būti pernelyg žodingam“, - kukliai apie savo kūrybą sako Iggy Popas. „Norėjau aprašyti makrokosmosą taip, kaip tai darė tokie kūrėjai kaip jis, bet iš Vidurio Vakarų kilusio vaikino kalba. Stengiausi viską pasakyti vos keliais žodžiais ir padaryti taip, kad tie žodžiai sukurtų paveikslo eskizą, kurį savaip galėtų papildyti kiekvienas klausytojas“.

Šiemet legendinis Iggy Pop surengs pirmąjį koncertą Lietuvoje. Vienas įtakingiausių Amerikos muzikantų, dainininkų, dainų autorių, įrašų prodiuserių ir aktorių mūsų šalyje koncertuos birželio 16-ąją dieną „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje.

Bilietus į išskirtinį Iggy Pop koncertą Vilniuje galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internete: www.bilietai.lt.

Iggy Popo koncertą Vilniuje pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva", šiemet surengsiantis Stingo pasaulinių gastrolių „My Songs" koncertą, nepakartojamą retro muzikos garsenybių „Postmodern Jukebox" pasirodymą, dueto „8 kambarys" didžiausią karjeros koncertą, legendinės airių grupės „Clannad" atsisveikinimo koncertą, pirmąkart mūsų šalyje koncertuosiančio elektroninės muzikos atlikėjo Elderbrook pasirodymą, kritikų liaupsinamo britų atlikėjo Jake'o Buggo koncertą, airių muzikos divos Róisín Murphy šou, garsaus lietuvių kilmės muzikos projekto „Low Roar“ koncertą, pasaulinės superžvaigždės Khalido pasirodymą Kaune, vienos populiariausių visų laikų roko grupių „Foreigner“ pasirodymą, legendinių grupių „Whitesnake" ir „Europe" dvigubą roko šou, amerikiečių roko atlikėjo Alice'o Cooperio koncertą, siautulingųjų „Gogol Bordello" šou, Dua Lipa pasaulinių gastrolių „Future Nostalgia Tour" pasirodymą Kaune, romantiškų dainų atlikėjo Passenger ir britų muzikos žvaigždės Tomo Odello koncertus Trakų pilyje.

Šaltinis: music.lt
prieš 3 metus
Naujas lietuviškos estrados duetas „Superkoloritas“ pristato pirmą dainą ir vaizdo klipą

Lietuviškos pop muzikos scenoje naujas projektas – „Superkoloritas". Tai – duetas, kuriame jėgas suvienijo Giedrė Nalivaikaitė iš grupės „shishi“ ir Adomas Koreniukas, grojantis „Planeta Polar”.…

Šaltinis: music.lt
Dviejų dienų Death Metal šventė TONES OF DECAY
prieš 9 mėnesius
Dviejų dienų Death Metal šventė TONES OF DECAY

TONES OF DECAY underground festivalis pernai sėkmingai debiutavo, o šiemet vienos dienos jau nebeužtenka, be to, grupių sąrašas išaugo nuo devynių iki trylikos bei pritraukė atlikėjus ne tik iš…

Šaltinis: music.lt
 10 faktų ir istorijų apie grupę „Uriah Heep“: tarp jų R. Kalantos užrašų knygutė, pamirštas albumo pristatymas ir „Simpsonai“
prieš 2 metus
10 faktų ir istorijų apie grupę „Uriah Heep“: tarp jų R. Kalantos užrašų knygutė, pamirštas albumo pristatymas ir „Simpsonai“

Jau pirmadienį Vilniuje koncertą surengs legendinė britų grupė „Uriah Heep“. Tai bus jau trečias roko muzikantų pasirodymas Lietuvoje – paskutinį kartą rokeriai mūsų šalyje lankėsi 2008…

Šaltinis: music.lt
FOTOREPORTAŽAS | Įspūdingas Andriaus Mamontovo šou Kauno „Žalgirio arenoje“
prieš 2 metus
FOTOREPORTAŽAS | Įspūdingas Andriaus Mamontovo šou Kauno „Žalgirio arenoje“

Andrius Mamontovas – žmogus, kurio pristatinėti Lietuvoje nebereikia niekam. Kompozitorius, aktorius, visuomenininkas ir, svarbiausia, solo atlikėjas bei kultinės Lietuvos grupės „Foje“ lyderis,…

Šaltinis: music.lt