prieš 6 mėnesius

Į Vilnių žiemą grįžta britų elektroninės muzikos žvaigždė Bonobo

Į Vilnių žiemą grįžta britų elektroninės muzikos žvaigždė Bonobo

Gerų koncertų banga Lietuvoje nežada nuslūgti. Visuomet tolyn žvelgianti muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną klasišką koncertą. Į sostinę grįžta net 5 „Grammy“ nominantas, puikus muzikantas, pasaulyje pripažintas muzikos prodiuseris ir didžėjus iš Didžiosios Britanijos Bonobo.

Bonobo pasirodymas Vilniuje suplanuotas gruodžio 13 dieną koncertų salėje „Compensa“ ir tai yra dar viena nuostabi žinia. Pirmieji bilietai visada pigiau. Bilietais prekiauja bilietų platintojas „Bilietai LT“. Tiesa, tam reikia specialaus kodo iš „8 Days A Week“. Parašykite jiems žinutę feisbuke, jums bus suteiktas kodas ir bilietai bus tik malonus rūpestis. Netaupykite, bet sutaupykite.

Vilnius vėl tapo viena Bonobo turo stotelė pasauliniame ture. Jis yra su niekuo nesupainiojamas artistas, stabiliai kylantis į viršų net du dešimtmečius. Jį esat girdėję jei ne savo, tai bent draugo su geru skoniu ausinėse.

Tiesa, „8 Days A Week” organizuoja pasirodymą ne tik Vilniuje, bet ir Taline. Čia gruodžio 14 d. turėtų būti pažymėta raudonai – Bonobo savo šou atveža į „Noblessneri Valukoda“ koncertų salę, kurią organizatoriai jau patikrino su fantastiškais „Jungle“. Šį ketvirtadienį ten pat pasirodys ir britų muzikantas Michaelas Kiwanuka. Į abu Baltijos šalių miestus Bonobo su muzikantų grupe ir nauju šou atvyks pristatyti naujausio savo albumo „Fragments“, išleisto po penkerių metų pertraukos.

Apie Bonobo

Bonobo, kurio tikrasis vardas Simonas Greenas, varo jau nuo 1999-tųjų, savo sąkaitoje turi septynis albumus, krūvą EP, singlų ir išparduotas prestižines sales. Jam atskiro pristatymo tikrai nereikia. Bonobo dirba su tokiais vardais kaip „Gorillaz“, „London Grammar“, Michael Kiwanuka, kuris šią savaitę taip pat pasirodys Vilniuje, Erykah Badu, Joji, Jamila Woods, Bajka, Jordan Rakei ir daug kitų muzikos šviesulių.

Penkios „Grammy“ nominacijos yra tik maža dalis Bonobo karjeros. Kritikų teigimu, Bonobo visada sugebėjo įpūsti gyvybės pabodusiam žanrui ir jo keliui. Pats „Pitchfork“ britą yra pavadinęs „pagrindine dowtempo elektronikos figūra“. O tai išgirsti iš šių snobų kritikų yra labai daug.

Naujausias jo darbas „Fragments“, sukurtas per pandemiją, yra emociškiausias ir intensyviausias jo leidinys iki šiol. Jei visi kiti jo albumai gimė iš kelionių ir žmonių, šis gimė iš izoliacijos pandemijos metu ir kitų neramumų pasaulyje. Iš pradžių iš idėjų, fragmentų ir eksperimentų sudėtas albumas galiausiai tapo kūrybiškiausiu jo įrašu, kurį itin paskatino Greeno pabėgimas į laukinę gamtą. Net sceninį vardą Bonobo jis pasirinko ne be reikalo. Viskas organiškai susilieja į visumą.

Vien pasižiūrėjus į jo instagramą galima suprasti, kad gamta ir naktis jam – stiprūs įkvėpimai, iš kurių maži fragmentai ir gimsta. Bonobo yra labai vizualus ir artistas ir savo pasirodymus apgalvoja iki smulkiausių detalių. Tikras estetas ir savo žanro lyderis. Visa Amerikos gamta, ypač Mirties Slėnis, jam tapo didžiausiu paskatinimu naujai kūrybai ir privertė atsigręžti į save.

Jis nemėgsta nostalgijos – gyvena tuo, kas yra dabar. Bonobo sukūrė viltingą pandemijos įrašą, kuriame daug vietos sielvartui ir gražiai naujo mūsų gyvenimo pradžiai. „Fragments“ yra vidinės kovos, izoliacijos ir mūsų visų sugrįžimo po pandemijos garsas. Tai priminimas, kaip iš liūdesio ir vienišumo gali gimti viltis“, – sako pats Bonobo.

Gyvi jo pasirodymui nėra tik elektronikos šou prie pulto. Jis keliauja su didžiule muzikantų grupe, tarp kurių – pučiamieji, styginiai, sintezatoriai ir daug kitų instrumentų, kurie leidžia muziką pajausti dar gyviau. Jis yra puikus pavyzdys, kaip gali evoliucionuoti atlikėjas – pradėjęs nuo visiškai minimalistinio skambesio, jis su kiekvienu albumu įtraukia vis daugiau elementų, malonių ausiai. Vien ko vertas „The North Borders“ turas, kuriame per 18 mėnesių britas sugrojo 175 pasirodymus 2 milijonams klausytojų.

Bonobo grįžta į Vilnių gruodžio 13 d. ir taps mūsų žiemos garso takeliu. Tai artistas, kurį galima pamatyti kelis kartus ir nustebti iš naujo. Patvirtinta, kad į sostinę jis atsiveš didžiulę keliolikos žmonių komandą, kuriančią magiją scenoje ir už jos ribų. Mūsų neapleidžia jausmas, kad tai bus gražiausias žiemos pasirodymas ir labai gera dovana sau ar kitam.

Šaltinis: music.lt
21-asis „Vilnius Mama Jazz“: Vladimiro Tarasovo ir jo bendražygių iš Ukrainos koncertas „We stand with Ukraine“
prieš 8 mėnesius
21-asis „Vilnius Mama Jazz“: Vladimiro Tarasovo ir jo bendražygių iš Ukrainos koncertas „We stand with Ukraine“

Tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“ šiemet vyks ne rudenį, kaip įprasta džiazo mylėtojams, o gegužės 26-29 dienomis. Keletą metų nepamirštamas akimirkas lankytojams dovanojęs…

Šaltinis: music.lt
Naują kūrinį pristatantis Tadas: "Gal tai geriausia mano daina?"
prieš metus
Naują kūrinį pristatantis Tadas: "Gal tai geriausia mano daina?"

Produktyvumu pastaraisiais mėnesiais spėjęs pagarsėti Tadas pristato jau trečią dainą iš naujos koncertinės programos, kurią rengia drauge su profesionaliomis šokėjomis. Naujai dainai nufilmuotas ir…

Šaltinis: music.lt
S. Prūsaitis ir interneto sensacija „2Kvėpavimas“ pristato bendrą pranašišką kūrinį
prieš 2 metus
S. Prūsaitis ir interneto sensacija „2Kvėpavimas“ pristato bendrą pranašišką kūrinį

Daugeliui netikėtas lietuviškos muzikos scenos bendradarbiavimas: Saulius Prūsaitis ir sparčiai populiarėjantis repo duetas „2Kvėpavimas“ pristato kūrinį „Viskas keičias“. „Tai pirmas mano gyvenime…

Šaltinis: music.lt
Requiem „Karas ir Taika“ | Albumo pristatymo koncertas
prieš 2 mėnesius
Requiem „Karas ir Taika“ | Albumo pristatymo koncertas

Legendinė lietuviško roko grupė „Requiem“ išgarsėjusi hitais „Aš nupirksiu tau namą“, „Neišeik“, „Ei, Vaikeli“ po daugiau nei 20-ies metų pertraukos išleidžia be galo visų laukiamą naują albumą…

Šaltinis: music.lt
Muzikos festivalis „Open‘er 2020“ papildė grupių ir atlikėjų sąrašą
prieš 3 metus
Muzikos festivalis „Open‘er 2020“ papildė grupių ir atlikėjų sąrašą

Vienas didžiausių Europoje vykstančių muzikos festivalių, „Open‘er“, paskelbė dar keletą atlikėjų ir grupių, kurios pasirodys kitų metų vasarą, liepos 1-4 dienomis. Gdynėje vykstantančiame…

Šaltinis: music.lt
2021 m. "Music.lt" narių atradimai - kas muzikos pasaulyje jus nudžiugino labiausiai?
prieš metus
2021 m. "Music.lt" narių atradimai - kas muzikos pasaulyje jus nudžiugino labiausiai?

Metų pradžia - puiki proga pažvelgti atgal ir prisiminti praėjusių metų muzikinius atradimus. Tai daro daugelis muzikos žurnalų ir portalų, turinčių skirtingas sekėjų bazes, tad dažnai tarpusavyje jie…

Šaltinis: music.lt