prieš 2 metus

Grupė „Planeta Polar“ išleidžia šviesos ir gyvybės pilną debiutinį albumą „Puro Carnaval“

Grupė „Planeta Polar“ išleidžia šviesos ir gyvybės pilną debiutinį albumą „Puro Carnaval“

Keistos realybės fone vis dar yra kuo pasidžiaugti. Šiandien grupė „Planeta Polar“ išleidžia pozityvios energijos užtaisą – debiutinį albumą „Puro Carnaval“.

Pirmąjį ilgo metro darbą atlikėjai leidžia kartu su Meksikos ir UK leidybos kompanija „Some Other Planet Records“. „Yra sakoma, kad kol nėra albumo, nėra ir grupės. Taip išeina, jog tai yra mūsų antrasis gimimas. Šis albumas yra labai šviesios ir spalvingos energijos bomba“, – sako grupės balsas ir širdis Adomas Koreniukas.

„Jis skirtas gyvybei. Turiu omenyje, jog albumas – gyvas, pulsuojantis, judrus. Yra tokia muzika, kuri kviečia nusiraminti panyrant į save ar į kokią sapnišką ilgesingą būseną. O „Purro Carnaval“ klausymas prilygtų kitokiai būsenai. Tai sapnas, kuriame supranti, kad sapnuoji, kur tave viskas stebina ir džiaugiesi lyg vaikystėje patekęs į nuostabiausių stebuklų šalį. O pabudęs nesigaili, kad tai viso labo tebuvo tik sapnas, bet lieki nustebęs ir įsikvėpęs kaip nuostabu: gal ir aš savo kasdienybę galiu priartinti prie tokios drąsios ir įkvepiančios būsenos?“, – pasakoja vokalistas.

Dešimt kūrinių nuo šiandien skamba visose skaitmeninėse muzikos klausymosi platformose: Spotify, Deezer, Apple music, Tidal ir kt., o rudenį išriedės ir vinilinė „Puro Carnaval“ plokštelė.

„Tai – fenomenalus skambesys, kokio anksčiau nesu girdėjęs mūsų padangėse. Vien tai jau turi išliekamąją vertę“, – džiaugiasi grupės perkusininkas Jonas Narbutas.

Pasak atlikėjų, nors visos albumo dainos skamba labai energingai, jos neša ir linksmas, ir rimtas žinutes. Daina „Boliche“ – apie liūdesį, „Dia“ – apie tai, jog vieną dieną visi iškeliausim, todėl verta gyvenimą leisti prasmingai. Tuo tarpu titulinė „Puro Carnaval“ — apie šviesą.

„Yra muzika, kuri akomponuoja tekstams, o „Planeta Polar“ atveju tekstai akomponuoja muzikai. Net jei nesupranti ispaniškai, gali drąsiai klausyti mūsų dainų, nes muzika čia yra svarbiausia, o balsas teikia emociją kaip dar vienas instrumentas“, – įsitikinęs Adomas.

Su albumo kūriniais iki jų išleidimo grupė draugauja jau seniai, tad vieningai linksi, jog stipriausias jausmas, aplankantis išleidžiant „Puro Carnaval“: „Pagaliau!“ „Kita vertus, prisimenant kiek ilgai laužėm galvas išpildydami Adomo vizijas, atrodo, jog tiek to laiko ir reikėjo, jog skambėtume sklandžiai ir užtikrintai“, – sako Jonas.

Albumą karantino metu savo studijoje muzikantai įrašinėjo trise: Adomas Koreniukas, Jonas Narbutas ir Paulius Vaškas. „Puro Carnaval“ viršelį sukūrė dailininkė Paulė Bocullaitė, o už paramą dalinai finansuojant albumo leidybą grupė dėkinga asociacijoms Latga, Agata bei Lietuvos Kultūros tarybai.

Paklausti apie tolesnius kūrybinius planus grupės nariai neslepia – karo akivaizdoje kūryba nesiseka, tačiau jos reikia: „Turėjome koncertą dieną po karo pradžios, o neseniai grojome paramos Ukrainai koncerte. Pirmosiomis karo dienomis buvo itin sunku. Tokiai aktyviai muzikai kaip mūsų kurti išties reikalingas didis ūpas. Iš kitos pusės, jeigu ši muzika gali pasiekti ir įkvėpti žmonėms šviesos ir gyvybės, tada net ir tamsiausiais laikais reikia bandyti nepasiduoti ir kurti.“

Šaltinis: music.lt
Gastroles Europoje paskelbęs Niklas Paschburg pristatė naują singlą ir vaizdo klipą
prieš 4 metus
Gastroles Europoje paskelbęs Niklas Paschburg pristatė naują singlą ir vaizdo klipą

Sausio 15 d. gastroles po Europą paskelbęs vokiečių kompozitorius ir pianistas Niklas Paschburg toliau džiugina melomanus. Oficialiai patvirtinęs, kad balandžio 24 d. koncertuos Vilniuje, pasaulinę…

Šaltinis: music.lt
FOTO REPORTAŽAS | Lietuvos gotikinio roko legendos – grupės „Siela“  koncertas „Kablyje“
prieš 4 metus
FOTO REPORTAŽAS | Lietuvos gotikinio roko legendos – grupės „Siela“ koncertas „Kablyje“

Kitą pavasarį 30-metį švęsianti „Siela“ į Lietuvos roko istoriją pateko su tokiais didžiaisiais hitais, kaip „Rudenio dievas“, „Paskutinis herojus“ ar „Vėjas. Žvaigždė“, kuris buvo žaibiškai įrašytas…

Šaltinis: music.lt
Birželio 9 d. „My Chemical Romance“ koncertuos Varšuvoje
prieš 2 metus
Birželio 9 d. „My Chemical Romance“ koncertuos Varšuvoje

Neginčijama emo pop-punk legenda, viena svarbiausių XXI amžiaus pirmojo dešimtmečio roko grupių. „My Chemical Romance“, 2022 m. birželio 9 d. pasirodys „Letniej Scenie Progresji“ scenoje Varšuvoje.…

Šaltinis: music.lt
PAŽINTIS | Psichodelikos šamanas Algis Fediajevas: muzika tampa unikalia ne tik vietiniu, bet ir globaliu mastu
prieš 3 metus
PAŽINTIS | Psichodelikos šamanas Algis Fediajevas: muzika tampa unikalia ne tik vietiniu, bet ir globaliu mastu

Karantininį vasarį muzikos klausymo platformas pasiekė naujas akustinės psichodelikos šamano Algio Fediajevo singlas „Bėgantys ir sustingę“. Jau tris studijinius albumus (paskutinysis – 2019 m. LP ir…

Šaltinis: music.lt