prieš metus

Grupė „Planeta Polar“ išleidžia šviesos ir gyvybės pilną debiutinį albumą „Puro Carnaval“

Grupė „Planeta Polar“ išleidžia šviesos ir gyvybės pilną debiutinį albumą „Puro Carnaval“

Keistos realybės fone vis dar yra kuo pasidžiaugti. Šiandien grupė „Planeta Polar“ išleidžia pozityvios energijos užtaisą – debiutinį albumą „Puro Carnaval“.

Pirmąjį ilgo metro darbą atlikėjai leidžia kartu su Meksikos ir UK leidybos kompanija „Some Other Planet Records“. „Yra sakoma, kad kol nėra albumo, nėra ir grupės. Taip išeina, jog tai yra mūsų antrasis gimimas. Šis albumas yra labai šviesios ir spalvingos energijos bomba“, – sako grupės balsas ir širdis Adomas Koreniukas.

„Jis skirtas gyvybei. Turiu omenyje, jog albumas – gyvas, pulsuojantis, judrus. Yra tokia muzika, kuri kviečia nusiraminti panyrant į save ar į kokią sapnišką ilgesingą būseną. O „Purro Carnaval“ klausymas prilygtų kitokiai būsenai. Tai sapnas, kuriame supranti, kad sapnuoji, kur tave viskas stebina ir džiaugiesi lyg vaikystėje patekęs į nuostabiausių stebuklų šalį. O pabudęs nesigaili, kad tai viso labo tebuvo tik sapnas, bet lieki nustebęs ir įsikvėpęs kaip nuostabu: gal ir aš savo kasdienybę galiu priartinti prie tokios drąsios ir įkvepiančios būsenos?“, – pasakoja vokalistas.

Dešimt kūrinių nuo šiandien skamba visose skaitmeninėse muzikos klausymosi platformose: Spotify, Deezer, Apple music, Tidal ir kt., o rudenį išriedės ir vinilinė „Puro Carnaval“ plokštelė.

„Tai – fenomenalus skambesys, kokio anksčiau nesu girdėjęs mūsų padangėse. Vien tai jau turi išliekamąją vertę“, – džiaugiasi grupės perkusininkas Jonas Narbutas.

Pasak atlikėjų, nors visos albumo dainos skamba labai energingai, jos neša ir linksmas, ir rimtas žinutes. Daina „Boliche“ – apie liūdesį, „Dia“ – apie tai, jog vieną dieną visi iškeliausim, todėl verta gyvenimą leisti prasmingai. Tuo tarpu titulinė „Puro Carnaval“ — apie šviesą.

„Yra muzika, kuri akomponuoja tekstams, o „Planeta Polar“ atveju tekstai akomponuoja muzikai. Net jei nesupranti ispaniškai, gali drąsiai klausyti mūsų dainų, nes muzika čia yra svarbiausia, o balsas teikia emociją kaip dar vienas instrumentas“, – įsitikinęs Adomas.

Su albumo kūriniais iki jų išleidimo grupė draugauja jau seniai, tad vieningai linksi, jog stipriausias jausmas, aplankantis išleidžiant „Puro Carnaval“: „Pagaliau!“ „Kita vertus, prisimenant kiek ilgai laužėm galvas išpildydami Adomo vizijas, atrodo, jog tiek to laiko ir reikėjo, jog skambėtume sklandžiai ir užtikrintai“, – sako Jonas.

Albumą karantino metu savo studijoje muzikantai įrašinėjo trise: Adomas Koreniukas, Jonas Narbutas ir Paulius Vaškas. „Puro Carnaval“ viršelį sukūrė dailininkė Paulė Bocullaitė, o už paramą dalinai finansuojant albumo leidybą grupė dėkinga asociacijoms Latga, Agata bei Lietuvos Kultūros tarybai.

Paklausti apie tolesnius kūrybinius planus grupės nariai neslepia – karo akivaizdoje kūryba nesiseka, tačiau jos reikia: „Turėjome koncertą dieną po karo pradžios, o neseniai grojome paramos Ukrainai koncerte. Pirmosiomis karo dienomis buvo itin sunku. Tokiai aktyviai muzikai kaip mūsų kurti išties reikalingas didis ūpas. Iš kitos pusės, jeigu ši muzika gali pasiekti ir įkvėpti žmonėms šviesos ir gyvybės, tada net ir tamsiausiais laikais reikia bandyti nepasiduoti ir kurti.“

Šaltinis: music.lt
prieš 3 metus
Marijonas pristato dainą apie šią vasarą: šiuolaikinio žmogaus neuždarysi

Marijonas Mikutavičius pristato naujausią dainą „Ši vasara”. „Statistiškai dauguma gyventojų atostogauja rugpjūtį, o rugsėjis neretai būna šiltesnis nei birželis, taigi gal nepavėlavom visai“, – sako…

Šaltinis: music.lt
 „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“: norime bent kelioms valandoms padėti žmonėms pailsėti nuo naujienų srauto
prieš metus
„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“: norime bent kelioms valandoms padėti žmonėms pailsėti nuo naujienų srauto

Sausio mėnesį paskelbusi koncertų turą „Nulipk nuo telefono“, kaip ir daugelis, vilniečių grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ negalėjo numatyti, kokiame kontekste vyks šie koncertai. Nepaisant…

Šaltinis: music.lt
Legendinė roko grupė „Uriah Heep“ jubiliejinį koncertą suregs Vilniuje
prieš metus
Legendinė roko grupė „Uriah Heep“ jubiliejinį koncertą suregs Vilniuje

Britų roko ikonos grupė „Uriah Heep“ po 14 metų pertraukos sugrįžta į Lietuvą. Praėjusią savaitę, paskelbus grupės penkiasdešimtmečio turo „From Lockdown to Rockdown!“ koncertų datas, paaiškėjo, kad…

Šaltinis: music.lt
„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ išleido naują dainą — įkvėpė Algirdo Kaušpėdo novelė (+ audio)
prieš 2 metus
„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ išleido naują dainą — įkvėpė Algirdo Kaušpėdo novelė (+ audio)

Naujas grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ kūrinys „Tatū“ šiandien pasirodė skaitmeninėse muzikos platformose. Savaitės pradžioje grupė pristatė šiai dainai skirtą vaizdo klipą ir pasidalino ja…

Šaltinis: music.lt