prieš 2 metus

„Go_A“ grupės narės K. Pavlenko gyvenimas: benamystė, trys darbai vienu metu ir per ašaras gimusi „Eurovizijos“ daina

Jau šį penktadienį Vilniuje koncertuosiančios Ukrainos grupės „Go_A“ viena iš lyderių Kateryna Pavlenko atvirame interviu atskleidė, kad „Eurovizijoje“ sužibėjusi jų daina gimė per ašaras ant įrašų studijos grindų bei prisiminė savo studijų laikus, kai teko žongliruoti po tris darbus vienu metu.

Unikaliu elektro folko muzikos stiliumi išsiskirianti grupė su daina „Shum“ šių metų „Eurovizijoje“ užėmė penktąją vietą, o pagal žiūrovų balsus liko antri. Primename, kad Lietuva grupei „Go_A“ skyrė maksimalų įmanomą taškų kiekį – Ukraina po 12 balų gavo tiek iš mūsų šalies komisijos, tiek iš televizijos žiūrovų.

Vasarą grupė „Go_A“ atsidėkojo Lietuvai savo pirmąjį užsienio koncertą po „Eurovizijos“ surengdami Vilniuje, kuriame šėlo keli tūkstančiai Vingio parke susirinkusių melomanų. Po nuostabaus pasirodymo grupė sulaukė daugybės prašymų grįžti į Lietuvą, kuriems ukrainiečiai tiesiog negalėjo atsispirti ir jau šią savaitę vėl atvyksta į Vilnių, kur lapkričio 19 dienos vakarą sudrebins „Avia Solutions Group“ areną.

„Lietuva buvo pirmoji užsienio šalis, kurią aplankėme po „Eurovizijos“, todėl tai buvo nepamirštama patirtis. Prisimenu, kaip grįžome į viešbutį po repeticijos ir lauke išvydome didžiulę minią mūsų laukiančių žmonių. Negalėjome patikėti savo akimis!“, - prisimena „Go_A“ grupės „balsas“ Kateryna Pavlenko.

„Taip pat negalėjome patikėti ir savo ausimis, kai jau pirmąją koncerto dainą minia dainavo kartu su mumis. Lietuva mums labai patiko, o lietuviai – nuostabūs žmonės, todėl su mielu noru čia grįšime vėl ir vėl“, - simpatijų Lietuvai neslepia atlikėja.

[nuotrauka2]Sunkus grupės lyderės gyvenimas

Gastroles po įvairias Europos šalis rengiantys bei šiemet grupės dešimtmetį švenčiantys „Go_A“ nariai džiaugiasi fanų dėmesiu ir savo hito „Shum“ pasauline sėkme, tačiau vienai iš grupės lyderių Katerinai Pavlenko, gyvenime išgyvenusiai daugybę negandų, sėkmės skonis yra dar saldesnis.

Kateryna vaikystėje patyrė benamystę, dėl pinigų stokos su mama buvo nuolat priversta keisti gyvenamą vietą, apsistodavo pas draugus arba laikinus mamos vaikinus. Atėjus žiemai Katerynai dažnai tekdavo galvą plauti mokyklos tualete prieš pamokas, nes statybose, kuriose jos gyveno, vanduo tiesiog užšaldavo.

Paauglystėje mergina sužinojo turinti auglį, jos plaučių bronchuose sprogusi kraujagyslė sukėlė hemoragiją. Dviejų operacijų, per kurias jai pašalinta dalis plaučių, ir pusės metų praleistų ligoninėje dėka Kateryna išgyveno, o atgavusi jėgas tęsė savo svajonę tapti atlikėja. Bet čia jos laukė kiti iššūkiai.

„Mano mokytoja troško, kad tapčiau operos soliste, bet aš to nenorėjau. Nuo vaikystės mėgau rašyti dainas ir jas dainuoti, akomponuojant gitara ar pianinu. Mėgau muziką, bet nemėgau, kai reikėdavo ją atlikti muzikos mokykloje, nes tai man buvo labai nuobodu. Pianino namie neturėjau, todėl atsiskaitymams ruošdavausi vakarais, po pamokų muzikos mokykloje“, - prisimena K. Pavlenko.

„Pamenu, kaip mane siutino, kad privalau tiek laiko ruoštis atlikti nuobodžius kūrinius vietoj to, kad galėčiau kurti savo muziką. Visgi mokytoja į mano norus nekreipė dėmesio, nes jos mokiniai visada būdavo tarp geriausių, o aš, savo išsišokančiu elgesiu, gadinau jos reputaciją“, - pasakoja „Go_A“ narė.

[nuotrauka3]Dirbo tris darbus vienu metu

Nepaisant skurdžios vaikystės ir sunkios paauglystės, K. Pavlenko niekada nenuleido rankų. Po to, kai atlikėjai buvo pašalinta dalis plaučių, jai teko mokytis dainuoti iš naujo. Kateryna neturėjo jokio finansinio užnugario, todėl viską užsidirbo pati – kad sumokėtų nuomą teko žongliruoti tris darbus vienu metu.

„Niekada negalvojau apie kitas karjeras. Nuo 18 metų dirbau ir pilnai save išlaikiau, kas buvo išties įtemptas laikotarpis. Nesu išranki, bet nuoma nėra pigi, todėl visada kur nors dirbau. Kartą net baigiau makiažo kursus, nes planavau dirbti kine. Kartais dirbau tris darbus vienu metu“, - teigia K. Pavlenko.

„Turbūt sunkiausia buvo, kai studijavau universitete, dirbau „McDonalds“ restorane, mokiau kitus vokalo ir dar koncertavau pati. Kartais vos nulipus nuo scenos tekdavo skubėti į metro, kad spėčiau į naktinę pamainą. Visgi visa tai buvo naudinga patirtis, kuri man padeda ir dabar“, - priduria atlikėja.

[nuotrauka4]Už „Eurovizijos“ dainos slypi ašaros

Grupės daina „Shum“ įvairių šalių (tarp jų – ir Lietuvoje) grojamiausių kūrinių penketuke laikėsi dar mėnesį po „Eurovizijos“, o pats „Go_A“ pasirodymas laimėjo „Vision Music Awards“ apdovanojimus už „Įsimintiniausią inscenizaciją“ bei „Geriausią scenos butaforiją“. Visgi, kaip teigia K. Pavlenko, šios hitu tapusios dainos gimimas nebuvo lengvas.

„Myliu dainą „Shum“, ypač jos pirmąją versiją. Muzikantui kūrinys dažniausiai reiškia daugiau negu klausytojui. Man tai yra visos emocijos ir darbas, kuris lieka „už kadro“ tiek kuriant, tiek atliekant kūrinį. Antroji „Shum“ versija, kurią atlikome „Eurovizijoje“, gimė, kai buvau visiškai „ant ribos“, - teigia atlikėja.

„Prisimenu, kaip verkiau ant įrašų studijos grindų, nes jaučiau, kad niekaip nerandame būdo perteikti to pabudimo jausmo, noro keistis į gerą ir atgimti, apie ką ir yra ši daina. Daug man asmeniškai svarbių kūrinių gimė sunkiais mano gyvenimo momentais“, - atvirauja Kateryna.

Šiandien K. Pavlenko jaučiasi laiminga – džiaugiasi „Go_A“ sėkme, gali sau leisti dalykus, apie kuriuos vaikystėje negalėjo nė pasvajoti. Nors sudėtingas gyvenimo laikotarpis – jau praeityje, Katerynos istorija, jos charakterio stiprybė ir atsidavimas savo amatui visada išliks didžiuliu pavyzdžiu kitiems.

Grupę „Go_A“ su Kateryna Pavlenko priešakyje gyvai galėsite išvysti jau šį penktadienį, lapkričio 19 dieną, Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje. „Labai laukiame šio pasirodymo ir planuojame atlikti keletą naujų dainų. Tikimės, kad koncertui Vilniuje pavyks paruošti ir vieną staigmeną“, - šypteli Kateryna.

Šaltinis: music.lt
Mindaugas Briedis išleido albumą „Pirmas buvo paskutinis“
prieš 4 metus
Mindaugas Briedis išleido albumą „Pirmas buvo paskutinis“

Bardas Mindaugas Briedis prieš porą savaičių išleido savo ne pirmą albumą „Pirmas buvo paskutinis“. Ankstesnė originalių dainų plokštelė buvo išleista dar 2011 metasi, tad pastarasis darbas yra ne…

Šaltinis: music.lt
„Memento Mori“. „Depeche Mode“ grįžta su nauju albumu ir pasauliniu turu
prieš metus
„Memento Mori“. „Depeche Mode“ grįžta su nauju albumu ir pasauliniu turu

2022 m. spalio 4 d. „Depeche Mode“ gerbėjai turėjo laukti su didžiuliu nekantrumu. Šią dieną Berlyne 2020 m. Rokenrolo šlovės muziejaus klasės nariai „Depeche Mode“ specialiame renginyje paskelbė, kad…

Šaltinis: music.lt
FESTIVALIO RECENZIJA | MJR XXII: būti didžiausiam iki šiol – ir dovana, ir atsakomybė (+ foto galerija)
prieš metus
FESTIVALIO RECENZIJA | MJR XXII: būti didžiausiam iki šiol – ir dovana, ir atsakomybė (+ foto galerija)

Dar vieni metai, dar vienas Mėnuo Juodaragis – jau prieš renginį buvo aišku, o ir pačių organizatorių sakyta – festivalis bus didžiausias iš iki šiol buvusių. Fainai? Fainai – kuo daugiau, tuo…

Šaltinis: music.lt
Grupė „Poliarizuoti stiklai“ apšildys gitaristo Gus G koncertus Vilniuje ir Kaune
prieš 4 mėnesius
Grupė „Poliarizuoti stiklai“ apšildys gitaristo Gus G koncertus Vilniuje ir Kaune

Šį savaitgalį renginių ciklo „Gitaros legendos“ rengiami elektrinės gitaros virtuozo Gus G koncertai sulaukė solidaus papildymo. Kartu su užsienio žvaigžde scenoje pasirodys tikri Lietuvos roko…

Šaltinis: music.lt