prieš 2 metus

Dar daugiau atlikėjų „Karklės“ scenoje: nuo siautulingo roko iki svajingos lyrikos garsų

Dar daugiau atlikėjų „Karklės“ scenoje: nuo siautulingo roko iki svajingos lyrikos garsų

Šiltėjantis oras ir ilgėjančios saulėtos dienos atneša ne tik gerą nuotaiką, tačiau ir vis daugiau naujienų muzikos ir pramogų festivalio „Karklė“ programoje: keletą savaičių iš eilės, skelbę naujus atlikėjų vardus, pasirodysiančius pajūryje vyksiančioje fiestoje rugpjūčio 12-14 dienomis, šią savaitę organizatoriai toliau džiugina gerbėjus ir „atveria uždangą” nuo scenos, kurioje – net keturi, visiems puikiai pažįstamų atlikėjų vardai. Tai – vaikinų grupė „8 kambarys”, energingo roko klasikai „Bix“, maksimalų vakarėlį užkursiantys „Baltic Balkan” bei talentingoji dainų kūrėja ir atlikėja Ieva Narkutė.

Sulig pirmaisiais pavasario žiedais, „Karklės” muzkinėje eilutėje jau anksčiau pražydo spalvingi ir skambūs užsienio ir Lietuvos atlikėjai: viename didžiausių vasaros renginių pasirodys tarptautinės mega žvaigždės – vokiečių didžėjus „Purple Disco Machine“ bei žymiojo hito „Rampampam“ atlikėja iš Rumunijos Minelli. Čia netrūks ir pirmo ryškumo Lietuvos scenos žvaigždžių: muzikine scena dalinsis ikoniniai Lietuvos scenos veidai – Marijonas Mikutavičius ir Džordana Butkutė, šiuolaikinės tamsiosios elektronikos grupė „Solo Ansamblis“, elektroninės muzikos kompozitorius, prodiuseris ir didžėjus Marijus Adomaitis, geriau žinomas slapyvardžiu Ten Walls, standartus laužantis reperis Mad Money ir lyriškų dainų kūrėja GJan.

Scenoje įvairovės netrūks: nuo svajingos lyrikos iki griausmingo roko garsų

Dviejų talentingų vaikinų, Karolio Talučio ir Deivido Alejūno, suburtas tandemas – žinomas kiekvienam, pažįstančiam lietuviškąją hiphopo sceną. Prieš daugiau nei ketverius metus išleistas jų debiutinis albumas „Atlantida”, tebuvo tramplinas į sėkmingą muzikinės padangės žvaigždyną. Muzikos ir gilių tekstų sinergija, virstanti į milijonus perklausų renkančias dainas internete, buvo įvertinta ne tik ištikimų klausytojų – prieš keletą savaičių „8 kambarys” surengė didžiausią koncertą savo karjeroje, tačiau ir muzikos ekspertų – šiais metais didžiausiuose Lietuvos muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. duetas pelnė „Metų hiphopo grupės“ titulą. Nors ir viename garsiausių grupės hitų kalbama apie paslaptingą kambarį ežero dugne, tačiau „Karklėje” bus atvertas kitas – kambarys prie jūros, skirtas visiems hiphopo muzikos ir jos variacijų gerbėjams.

Nesuklysime, jeigu lietuviškojo roko grupę „Bix“ pavadinsime klasikais. Ir visa tai ne tik dėl įspūdingo skaičiaus, nusakančio grupės gyvavimo trukmę – šiais metais postpunk žanro rokeriai švenčia 35-ąjį jubiliejų, tačiau dėl ne mažiau įspūdingesnio grupės portfolio, sukrauto per šiuos metus. Jame – grupės koncertas žymiame ir sėkmingai iki šių dienų gyvuojančiame Vakarų Berlyno klube „Quasimodo“, likus vos dešimčiai dienų iki istorinės Berlyno sienos griūties, daugiau nei dešimtis albumų ir, jau, gyvąja legenda tapęs faktas, kad JAV grupė „Nirvana“ kadaise apšildė „bix’us“. Žadą atimančios biografinės detalės užtikrina, kad scenoje galite laukti kokybiško, originalaus koncerto, kadangi čia pasirodys, vieną įspūdingiausių biografijų turinti Lietuvos grupė.

Siautulingi Balkanai – Lietuvos pajūryje? Kodėl ne! Kai rampų šviesose pasirodo neoficialūs visų Balkanų judesio, garsų ir spalvų eklektikos ambasadoriai „Baltic Balkan”, vargiai besuprasi, kur pasibaigia scenos ribos, kadangi toji nesibaigianti šokio energija apima visus – scenos prieangiuose besiplaikstančius, užkulisiuose rymančius ar tuos, kurie moja iš paskutinių eilės gretų! Nesibaigiantys pozityvios energijos mainai, siautulio dvasia ir džiaugsmo kultūra – būtent taip būtų galima apibūdinti grupės pasirodymus, kurių kiekvienas – lyg nerežisuotas performansas, kviečiantis šokti lyg paskutinį kartą ir atiduoti visą save. Energijos kiekiu šiai grupei per festivalį galėtų prilygti tik šalia banguojanti Baltijos jūra.

Kaip ir ne kartą pabrėžė festivalio organizatoriai – „Karklėje” „savąjį” atlikėją ar grupę suras kiekvienas, tad po siautulingų roko ir balkanų muzikos garsų, švelniai romantiška ir lyriška muzika prisidės prie harmoningos pusiausvyros išlaikymo: scenoje pasirodys talentingoji kūrėja Ieva Narkutė. Kaip pati kūrėja sako – „Ant scenos būnu geresnė, žavesnė ir mielesnė”, o su tuo nesutikti – neįmanoma, kadangi Ievos asmenybė, kaip ir jos dainos – nešančios šviesą, švelniai šildančios ir pasakojančios apie gražiausius ir tyriausius žmogaus jausmus. Romantiškai nuteikiantįi ir svajingą pasirodymą, neabejotinai, geriausiai vainikuos į jūros bangas besileidžiančios saulės vaizdas.

„Karklės” festivalis garsėja ne tik tuo, jog suburia įvairių muzikos žanrų mylėtojus, tačiau ir tuo, jog pateikia visą pluoštą pramogų, kurios tenkina skirtingus poreikius ir norus turinčius žmonėms. Šie metai – ne išimtis. Dalyvių lauks ne tik populiariausi atlikėjai, banguojanti jūra ir saulėtas paplūdimys, bet ir aktyvios pramogos ir skanaus maisto zonos.

Organizatoriai primena, jog festivalis sutaps ir su šventiniu Žolinių savaitgaliu, tad pajusti festivalio dvasią bus galima nuo pat penktadienio vakaro iki pirmadienio ryto.

Renginio iniciatoriai informuoja, jog nepanaudoti 2020-ųjų festivalio bilietai, galios ir šiemet.

Šaltinis: music.lt
Prancūzų artisto Woodkido pasirodymas Vilniuje perkeliamas į gruodžio mėnesį
prieš 4 metus
Prancūzų artisto Woodkido pasirodymas Vilniuje perkeliamas į gruodžio mėnesį

Dideli renginiai dėl koronaviruso grėsmių ir karantino Lietuvoje vis dar yra uždrausti. Muzikos agentūra „8 Days A Week” turi pirmą gerą žinią. Jiems pavyko išsaugoti pirmą koncertą. Patvirtinta, kad…

Šaltinis: music.lt
Artėjant kultinio albumo gimtadieniui Jurgos klausimas gerbėjams – kas jums yra Aukso pieva?
prieš 4 metus
Artėjant kultinio albumo gimtadieniui Jurgos klausimas gerbėjams – kas jums yra Aukso pieva?

Prieš 15 metų viena žymiausių Lietuvos dainininkių Jurga išleido didžiulės sėkmės sulaukusį debiutinį albumą „Aukso pieva“. 2005 metų rugsėjo 16 dieną pasirodęs ir pirmąsias autorines Jurgos dainas…

Šaltinis: music.lt
Premjera: GINC pristato apleistoje sovietų armijos raketų bazėje filmuotą klipą „Staklės“
prieš 4 metus
Premjera: GINC pristato apleistoje sovietų armijos raketų bazėje filmuotą klipą „Staklės“

Vos prieš kelis mėnesius naują, jau trečiąjį, muzikinį trilogijos albumą „Oneirologija“ išleidęs Gintas Gascevičius-GINC pristato naują vaizdo klipą. Prieš pat prasidedant karantinui Šiauliuose gimė…

Šaltinis: music.lt