Ką tik naują albumą „Detroit Stories“ išleidęs Alice Cooper nemano, jog sceniniai pasirodymai su gyvatėmis, netikru krauju ir giljotinomis, kokius jis pradėjo rengti 70–aisiais, šiandien sukeltų tokią pat kontroversiją, nes dabar publikos jau taip lengvai nenustebinsi.
– Vaizdai per CNN šokiruoja kur kas labiau. Dabar scenoje gali nusipjauti ranką ir ją suvalgyti... Tai niekam nebedaro įspūdžio. Publika tapo atspari šokui, – sakė Alice interviu portalui „Independent.co.uk“.
Shock–rock krikštatėviu vadinamas atlikėjas prisipažino troškęs suteikti gerbėjams tai, nuo ko jie negalėtų atitraukti akių ir to nebūtų palaiminę jų tėvai.
– Norėjome publikai suteikti tai, ko jų tėvai nekentė, – nusišypsojo jis. – Įsivaizduokite: važiuojate keliu ir kairėje išvystate Disneilendą, o dešinėje – aviakatastrofoje sudužusio lėktuvo nuolaužas. Kurlink jus trauks labiau? Dešinėn. Mes ir buvome tomis „nuolaužomis“.
Tačiau ankstyvoji grupės „Alice Cooper“ kūryba nesužavėjo vietinių Los Andželo muzikos gerbėjų.
– Jie nesuprato, ką mes norėjom parodyti. Manau, išgąsdinome Los Andželo publiką, – prisimena Alice. – Dauguma jų buvo apsinešę nuo LSD, o tokioje būsenoje Alice Cooper nėra tas, į kurį norėtumei žiūrėti.
Naujausias rokerio singlas „Social Debris“ pasirodė vasario 4 d., per jo 73–ąjį gimtadienį.
– Ši daina – tai dovana Detroitui, mano gerbėjams ir man pačiam. Ją sukūrė originaliosios sudėties „Alice Cooper“ grupė. Niekada nemanėme, kad pritapsime. Buvom lyg ateiviai, nes darėme tai, ko nedarė jokia kita grupė. Nepritikome folk, metalo scenoms... niekur, kas tuo laiku buvo populiaru. Visada jautėmės esą pašaliniais, tarsi atliekomis. Gyvenom lyg savo pačių mažame pasaulėlyje. Tad „Social Debris“ yra daina apie mus pačius. Ir ji skamba tarsi įrašyta 1971–aisiais.
Alice sako, kad naujasis jo albumas „Detroit Stories“ (21–asis solinis ir 28 apskritai) yra duoklė Detroito muzikos scenai.
[nuotrauka2]– Tada Detroitas buvo heavy rock centras. Už 4 dolerius „Eastown“ teatre galėjai išvysti „Alice Cooper“, Ted Nugent, „The Stooges“ ir „The Who“! Kitą savaitgalį „Grande“ salėje pamatydavai „MC5“, „Brownsville Station“ ir „Fleetwood Mac“, arba „Savoy Brown“ ir „Small Faces“, – su malonumu prisimena rokeris.
– Negalėjai groti soft–rocko, nes kitaip tau būtų išspardę užpakalį. Po to, kai nepritapome visoje JAV (muzikine ar įvaizdžio prasme), Detroitas buvo vienintelė vieta, pripažinusi grupės „Alice Cooper“ hard–rokišką skambesį ir beprotiškus sceninius šou. Detroitas autsaideriams buvo rojus. Ir kai vietiniai sužinojo, jog aš gimęs East Detroite, mes tapome savais.
Kraupiais sceniniais spektakliais ir daina „No More Mr. Nice Guy“ pagarsėjęs Vincent Furnier (toks yra tikrasis Cooperio vardas) iš tiesų gyvenime yra laimingai vedęs, jau 45 metus santuokoje gyvenantis vyrukas, dėl savo draugiško būdo žurnalistų pramintas „The Nicest Guy in Rock“. Interviu Alice atskleidė su žmona Sheryl (64 m.) persirgę koronavirusu, tačiau vis tiek abu neseniai pasiskiepijo.
2 sykius koncertavęs Lietuvoje (pastarąjį kartą – 2017 m. Trakų pilyje) muzikos veteranas nekantrauja sugrįžti į sceną, kai tik bus atlaisvinti apribojimai dėl koronaviruso grėsmės. Atlikdamas senesnės kūrybos dainas kaip „I'm Eighteen“ („Man – 18“), rokeris tvirtina nejaučiąs jokio diskomforto, nes jam jo alter ego Alice Cooper – tik personažas.
– Kai dainuoji „I'm Eighteen“ publikos priešaky, tu jautiesi 18–os. O kiek išties metų Alice Cooperiui? Nežinau. Jam galėtų būti 18, 23, o gal 30... Alice panašus į Betmeną ar Žmogų–vorą – kaip ir šie personažai, jis niekada nesensta.
Tačiau Cooperio karjeros pradžioje būta ir tamsaus periodo. Tada alkoholio ir narkotikų priklausomybėse skendęs dainininkas manė turįs visada rodytis su sceniniu grimu. Savo demonus beveik prieš 40 metų įveikęs rokeris prisimena tuomet negalėjęs atskirti savęs, Vincento Furnier, nuo sceninio personažo Alice Cooperio, pagarsėjusio „pamuštų akių“ makiažu ir apie kaklą apsivijusiomis gyvatėmis. Jo psichinė būklė balansavo ties šizofrenijos riba. Vincentas privalėjo išmokti suderinti abi savo puses.
– Ilgą laiką negalėjau jų atskirti. Apsvaigęs svarsčiau – ar turėčiau išeiti iš namų su makiažu? Bijojau nuvilti gerbėjus, jei gatvėje pasirodysiu be gyvatės aplink kaklą, – išdavė Alice dienraščiui „The Sun“.
[nuotrauka3]– Susirėmęs su savo priklausomybėmis, supratau privaląs išmokti egzistuoti su Alice kaip du atskiri asmenys. Taip, Alice yra mano mėgstamiausia roko žvaigždė, bet nulipęs nuo scenos aš grįžtu į savo normalų gyvenimą. Todėl ir galiu kalbėti apie Alice trečiuoju asmeniu.
Dainininkas džiaugiasi, kad alkoholio ir narkotikų atsisakymas labai padėjo jo sveikatai.
– Esu tikrai geros formos, nes niekada nerūkiau ir prieš 38 metus mečiau gerti. Per savaitę galiu surengti 5 koncertus, kai tuo tarpu mano amžiaus kolegos gali tik 2.
Alice nesyk pabrėžė, jog „The Rolling Stones“ lyderis Mick Jagger (77 m.) jam yra didžiausias pavyzdys.
– Jis – kaip tas niekada nenuilstantis triušelis iš „Energizer“ baterijų reklamos. Mickas visada pulsuoja aistra rokenrolui. Mes visi lygiuojamės į Micką ir šiek tiek jį kopijuojame. Aš irgi niekada nepraradau meilės rokenrolui. Tebejaučiu tą patį didžiulį entuziazmą. Niekada neturėjau nė minties viską užbaigti.