2020-ųjų metų rudenį pristačiusi dainą „Algeria“, o šių metų lapkritį išleidusi dar du singlus, vilniečių grupė blank pristato savo antrąjį pilnos trukmės albumą „Identity Fair“. Nors dėl pandemijos ir pokyčių grupės sąstate albumo gimimo procesas užtruko beveik pusantrų metų, blank grįžta į alternatyvios muzikos lauką ir tikisi, kad naujasis leidinys praturtins šio žanro diskografiją Lietuvoje.
„Identity Fair“ pavadinimas sufleruoja asmens identiteto paieškos tematiką. Jei terminas „tuštybės mugė“ atvaizduoja tamsiąją ir tuščiąją žmogaus prigimties pusę, šio albumo pavadinime minima „tapatybės mugė“ kelia asmenybės brandos, savojo kelio paieškos ir kitokių psichologinių virsmų klausimai: ką reiškia būti lietuviu? Ką reiškia priklausyti religinei bendruomenei, kultūrinių mažumų grupei, pilkajai masei ar net kultui? Kodėl dažnai pasirenkama būti ne „už“, bet „prieš“ ką nors? Šio albumo tikslas – atpažinti šias etiketes ir atskleisti desperatišką asmens norą priklausyti tam tikrai socialinei grupei bei pritapti.
Grupė blank gyvuoja, kuria ir groja nuo 2017 metų. 2019-ųjų rudenį blank išleido debiutinį albumą „Black Medicine“, kuris susilaukė muzikos gerbėjų ir kritikų dėmesio. Antrasis grupės leidinys „Identity Fair“ idėjiškai yra pirmojo albumo filosofijos tąsa, tačiau jame bus galima pastebėti įvairių kūrybinių pokyčių. Muzikine prasme, kuriant „Identity Fair“, grupės nariai gerokai daugiau eksperimentavo su garsais, atsigręžė į lietuviškojo skambesio tradicijas bei sėmėsi įkvėpimo iš Rytų muzikos.
Antrasis blank albumas dabartinius grupės gerbėjus taip pat nustebins ir įrašais lietuvių kalba. Lapkričio 24 dieną pasirodęs singlas „Rankos“ – tai pirmasis lietuvių kalba išleistas grupės kūrinys, liudijantis kintančią kolektyvo kūrybinę kryptį. Anksčiau grupės muzikoje vyravo išskirtinai angliškos dainos. blank idėjinis lyderis ir dainų autorius Donatas Jarutis sako, kad pradėti rašyti gimtąja kalba jį paskatino iš to kylantys iššūkiai: „Jaučiu dar nepramintus takus muzikoje, kurtoje lietuvių kalba, tad noriu pamėginti į šią kūrybinę panoramą nuo savęs atnešti kažką negirdėto, nuoširdaus ir asmeniško.“
Kartu su singlu „Rankos“ pasirodė ir grupės narių sukurtas vaizdo klipas, kuriame jungiasi tamsi realybė ir įtraukianti, įspūdinga animacija. Ją nupiešė ir animavo klavišininkė, grafikė Dainora Vingytė. „Klipo animacija gimė kuklių eksperimentų metu, kurie įkvėpė tolimesnius kūrybinius sprendimus – populiariosios kultūros veikėjų įtraukimą, gyvenimišką kompozicijų eklektiką, siaubo filmų dramatiškumą, komiksų ir animė filmukų stilistiką. Visi šie elementai išplėtė „Rankų“ muzikinės dalies idėją ir paryškino asmenybės savidestrukcijos konceptą,“ – pasakoja D. Vingytė. Ji taip pat yra ir visos „Identity Fair“ vizualinės dalies autorė. Menininkė sako, kad šio albumo pavadinimas pats nurodė vizualių dalių kelią. „Disfigūruotas jaunas žmogus albumo viršelyje ieško savęs, klysta, jaučiasi susidvejinęs, negalintis nuspręsti kuo jis nori tapti.“
Nors grupė blank nuo pirmojo albumo turo po Lietuvą ir Latviją ne taip ir dažnai koncertavo, tačiau „Identity Fair“ pristatymo pasirodymus jau planuoja 2022-ųjų pradžioje. „Albumo leidybos procesas užima be galo daug laiko – ypač tada, kai viskas nuo įrašų iki premjeros yra daroma savomis jėgomis. Nors šį kartą albumą pristatyti planuojame šiek tiek vėliau, tikimės, kad per šiuos mėnesius mūsų klausytojai galės geriau pažinti naują mūsų muziką ir dar labiau užsinorės išgirsti gyvai atliekamus šio albumo kūrinius,“ sako blank fleitininkė ir gitaristė Irina Bukina.
„Identity Fair“ bus išleistas ir fiziniu kompaktinių plokštelių formatu. Informacija apie plokštelių prekybą pasirodys netrukus. Albumo leidybą dalinai finansuoja AGATA Muzikos leidybos fondas.